آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 20 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90523
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  صفارهرندی:

  «زلزله» سفره میوه‌چینی سیاسی نبود/ کار خوب مسکن مهر در زلزله اخیر زیر سوال رفت

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه زلزله سفره‌ای نیست که برای میوه‌چینی سیاسی بعضی‌ها پهن شده باشد، گفت: متأسفانه عده‌ای روزهای اول این کار را کردند.

  آوای شمال/ محمدحسین صفارهرندی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با تسلیت مصیبت زلزله اخیر به هموطنان اظهار کرد: در زلزله کرمانشاه، انصافاً مردم در کمک به زلزله‌زدگان خوب درخشیدند و بسیاری از دستگاه‌ها از این آزمون سربلند بیرون آمدند.

  وی تعداد درگذشتگان زلزله اخیر را با توجه به شدت زلزله به نسبت کمتر از زلزله‌های دیگر دانست و گفت:  نیروهای امدادگر که در رأس آنها ارتش، سپاه و بسیج بودند، زبده‌تر عمل کردند که نشان از این مهم داشت که به یک بلوغ در این موضوع رسیده‌اند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشارکت مردم در این موضوع موثر بوده است؛ افزود: نمی‌توان خدمات دولت و دستگاه‌های دولتی را نادیده گرفت اما به نظر می‌رسد گلایه‌هایی وجود دارد.

  وی با بیان اینکه باید به حرف مردمی که احساس می‌کنند انتظارات و توقعات مردمی در زلزله اخیر متناسب با مقدورات دولت برآورده نشده گوش دهند، افزود: باید به حرف مردم اهمیت دهند؛ این سفره‌ای نیست که برای میوه‌چینی سیاسی بعضی‌ها پهن شده باشد که متأسفانه عده‌ای روزهای اول این کار را کردند.

  صفارهرندی سیاسی کردن موضوع زلزله را نقطه پرشی برای چنگ انداختن به سیمای خدمتگزارانی در گذشته دانست و تصریح کرد: دولت‌های گذشته در یک نفر خلاصه نمی‌شود و مجموعه بزرگی از کارگزاران حکومتی هستند که در آن زحمت می‌کشیدند.

  وی با تأکید بر اینکه کار خوب مسکن مهر در این زلزله زیر سوال رفت که درست نبود، اگرچه همیشه جای نقد وجود دارد، خاطرنشان کرد: آن طور که گفته شد آنچه از خرابی بوده مربوط به مسکن مهر است و آنهایی که مردم خودشان ساخته‌اند سالم مانده، انعکاس مطلب دروغ بود؛ کاش این رفتار از کارگزاران عالی‌رتبه دولتی سر نمی‌زد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه الان هم می‌شود قصورها و کم‌کاری‌های قبلی را به ویژه با سرمایه‌گذاری در تأمین آرامش خاطر مردم برای مسکن پایدار در این منطقه جبران کرد، یادآور شد: چادر از عهده سرمای غرب کشور برنمی‌آید، باید زلزله‌زدگان در مسکن موقت کانکس و بعد مسکن دائمی سامان بگیرند.

  وی در ادامه سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص استراتژی داعش پس از شکست در منطقه، اظهار کرد: داعش و جغرافیایی که به اسم حکومت و خلافت تشکیل داده بودند تفکر فاسدی است که در بین قشری از جوانان فریب‌خورده و عناصر ناآگاه ریشه دوانده است.

  صفارهرندی با بیان اینکه اکنون مأموریت بزرگ نجات جوانان فریب‌خورده و عناصر ناآگاه از تفکر فاسد این جریان است، گفت: این کار زمان‌بر است و فکر نکنیم کار تمام شده است.

  وی با اشاره به اینکه حکومت پوشالی آنها فروریخت ولی وسوسه‌های شیطنت‌آمیز آنها ادامه خواهد داشت؛ گفت: تجهیز نیروهای جوان به اندیشه سالم و درست، می‌تواند آنها را در برابر این جریان صیانت کند که باید در این راه قدم برداشت.

   

  برچسب ها :

  نظرات