آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90519
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  مازندران از نداشتن مدیران انقلابی و جهادی رنج می‌برد/ مجلس باید عصاره فضیلت‌های ملت باشد

  امام جمعه محمودآباد در سالروز مجلس گفت: مجلسی برازنده نظام اسلامی است که برخاسته از متن ملت و با وکلای مردمی، دین‌دار، پاکدامن و شجاع و صادق و راستگو باشند و پویایی مجلس به عناصر تشکیل دهنده آن بستگی دارد و باید وکلایی مثل مدرس باشند که خستگی ناپذیر و حافظ بیت‌المال و دارای هوش بالا بوده آیا این مجلس عصاره فضائل ملت و در راس همه امور هست؟

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: از ابتکارات بی‌بدیل امام امت نام گذاری هفته وحدت بوده که هر چه زمان می‌گذرد جهان اسلام پی به این اکسیر ارزشمند بعنوان ضرورت اول جهان اسلام پی می‌برد.

  وی افزود: در طول چند سال اخیر دشمنان قسم خورده دین اسلام برای امنیت رژیم صهیونیستی و حاشیه امن درست کردن این غده سرطانی به اصل تفرقه بین جهان اسلام و برادر کشی دست زده و تا حدودی موفق بودند.

  موسوی اضافه کرد: الحمدالله با تدبیر امام(ره) در زمان حیاتشان و بعد از امام خلف صالح ایشان برهمین مشی راه رفته و امروز با وحدت همه فرقه‌ها در سوریه و عراق و لبنان بوده که برگروه‌های تکفیری پیروز شده و انشاالله این وحدت مستحکم‌تر شده تا شاهد یکپارچگی جهان اسلام باشیم.

  امام جمعه محمودآباد درباره روز مجلس گفت: سالروز شهادت روحانی آگاه و انقلابی و بصیر آیت‌الله مدرس به‌نام روز مجلس نشان از ویژگی‌ها و بایسته‌های یک مجلس انقلابی و بصیر و اثرگذار بوده و آنگاه می‌تواند عصاره فضائل و در راس امور باشد.

  موسوی تصریح کرد: مجلس زمانی هویت انقلابی خود را استمرار بخشید که چهره‌های ماندگاری و جلوه‌هایی چون شهید مدرس ترکیب آن را کامل کنند و مجلس برازنده نظام اسلامی مجلسی برخاسته از متن ملت و با وکلای مردمی، دین دار و پاکدامن و شجاع و صادق و راستگو باشد و پویایی مجلس به عناصر تشکیل دهنده آن بستگی تام و تمام دارد.

  این مسؤول ادامه داد: چنین مجلسی باید برخوردار از وکلائی باشد که چون شهید مدرس ساده زیست، بی‌باک، اعتقاد به کار و علاقه به آبادانی، خستگی‌ناپذیر و بی‌اعتنا به مظاهر دنیا و دارای هوش و فراست بالای علمی و دقت در حفظ بیت‌المال باشد که این مجلس می‌تواند عصاره فضیلت‌های ملت باشد و در راس امور قرار گیرد.

  موسوی درباره اوضاع بحرین عنوان کرد: وضعیت نامناسب جسمی رهبر بحرین از سال ۲۰۱۱ با شروع اعتراضات مردمی در بحرین بر علیه آل‌خلیفه که تحت حمایت آمریکا و عربستان و فشار ژیم آل خلیفه برای مقابله با این اعتراضات از تمامی توان در برخورد با انقلابیان استفاده کرده است.

  وی افزود: با اعدام، زندانی و شکنجه و تخریب مساجد و اماکن عمومی بنا را بر ساکت کردن اعتراضات مردمی گذاشته و در یک اقدام خلاف حقوق بشری با سلب تابعیت از رهبر شیعیان بحرین و زندانی کردن در منزل شخصی وی و ممانعت از درمان این رهبر شیعی شدند و در حال حاضر نیمی از وزن او تحلیل رفته و جهانیان همچنان در مقابل این جنایات و دیگر جنایان آل خلیفه سکوت کردند.

  امام جمعه محمودآباد درباره ائتلاف ضد تروریسم عربستان بیان کرد: در روزهای اخیر ائتلاف کاغذی ضد تروریسم به رهبری مادر تروریست‌ها در منطقه یعنی عربستان با عنوان ائتلاف ضد تروریسم که به نوعی فرار به جلو و برای گریز از اتهامات اثبات شده حمایت از خشن‌ترین و مرتجع‌ترین گروه تروریستی نظیر داعش می‌باشد.

  موسوی ادامه داد: هدف عربستان از برگزاری این کنفرانس تضعیف ایران و تروریستی جلوه دادن مبارزان فلسطینی و همدستی با رژیم صهیونیستی و تقویت آن بوده که مهم‌ترین اهداف آنها تقویت دوباره گروه‌های تروریستی، مقابله با نفوذ ایران و فرار از انزوایی که حاکم عربستان و فرزند ناخلفش با تحرکات بچه‌گانه انجام می‌دهند و شکست‌هایی که در لبنان و عراق و سوریه متحمل شدند، می‌باشد.

  موسوی در خصوص جلسه هم‌اندیشی استاندار جدید با علمای مازندران خاطرنشان کرد: در این جلسه استاندار دردهای مزمن استان را بازگو کردند این دردها از قبیل مشکل کشاورزی، بیکاری، گردشگری، منابع طبیعی، مشکلات زباله و دفن زباله در کنار ساحل بوده که آقای استاندار آیا راه برون رفت از این مشکلات را می‌دانید؟

  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: آیا می‌دانید استان مازندران از نداشتن مدیران انقلابی و جهادی رنج می‌برد؟ آیا می‌دانید مدیران سیاست زده‌اند؟ آیا می‌دانید پست‌ها براساس روابط همانند تقسیم غنائم بین دوستان تقسیم می‌شود؟ جناب آقای استاندار آیا می‌دانید دخالت‌های بی‌مورد دیگران نگذاشت این استان برخوردار از مواهب دریا و جنگل را آباد کنند.

  موسوی در پایان گفت: حضرت آقا ۱۰ سال قبل در سفر به چالوس فرمودند با داشتن دریا و جنگل نباید یک بیکار در این استان باشد امروز بیکاری دغدغه اصلی خانواده‌ها است و طلاق بخش عظیمی و یا فساد و سایر مشکلات برمی‌گردد به نداشتن کار و بیکار بودن جوانان که امید است حرف‌های خوبی که شما زده‌اید و این ایام حرف‌ها و مصاحبه‌های شما را تعقیب می‌نماییم خداکند که آقایان بگذارند و بدون فشار سیاسی این استان به جایگاه اصلی خودش برسد.

  برچسب ها :

  نظرات