آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9026
 • تعداد نظرات : ۴ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :یاداشت سردبیر
 •   

  وقتی شهردار و اعضای شورای شهر محمودآباد در خواب هستند/روزمرگی مدیریت شهری بلای جان محمودآباد

  آوای شمال/ به گزارش آوای شمال، شهرهای ساحلی مازندران فرصت مغتنمی برای گسترش صنعت توریسم است تا از موهبت الهی دریا و جنگل در راستای بهبود وضعیت اشتغال و بالابردن سطح درآمدی مردم منطقه به خوبی بهره جست. با نگاهی گذارا به سواحل جنوبی کشور به خوبی پی می بریم که دریا و ساحل و […]

  آوای شمال/ به گزارش آوای شمال، شهرهای ساحلی مازندران فرصت مغتنمی برای گسترش صنعت توریسم است تا از موهبت الهی دریا و جنگل در راستای بهبود وضعیت اشتغال و بالابردن سطح درآمدی مردم منطقه به خوبی بهره جست.
  با نگاهی گذارا به سواحل جنوبی کشور به خوبی پی می بریم که دریا و ساحل و جزایر موجود در خلیج همیشه فارس منبع مهم و اثر گذار اقتصادی برای منطقه در بخش گردشگری بوده و گردشگران زیادی را جذب خود نموده است.
  ساحل و دریای شمال کشور اما به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب و جاذبه های جنگلی و جلگه ای قطع به یقین بهتر از سواحل جنوبی که آب و هوای گرم و شرجی دارد ، می تواند پذیرای گردشگر و توریسم باشد اما مدیریت ضعیف شهرهای ساحلی این موضوع را همچنان بی نتیجه گذاشته است.
  محمودآباد یکی از شهرهای ساحلی مازندران است که با در اختیار داشتن حدود ۳۰ کیلومتر نوار ساحلی یکی از مناطق پرجاذبه در امر گردشگری دریایی است.
  اما در طی این سال ها نه تنها به این موضوع توجه ای نشده بلکه دریا و ساحل فقط و فقط جنبه هزینه ای برای شهرستان داشته است و دستگاه های اجرایی و نهادهای شهرستان در ایام بهار و تابستان تمام توجه خود را به اجرای طرح سالمسازی(ساماندهی) دریا معطوف کرده اند.
  یکی از نکات قابل تأمل در موضوع گردشگری دریایی و ایجاد زمینه اشتغال و پویا کردن اقتصاد این است که مدیران سیاسی و اجرایی شهرستان و منتخبان مردم در شورا از گذشته فقط به شعار رونق گردشگری بسنده کردند، اما دریغ از یک اقدام اجرایی در موضوع مهم اقتصاد گردشگری که مردم نیز همواره از آن گله مند هستند.
  در گفتگو با مردم شهرستان به خوبی به این نکته می رسیم که منتخبان آنها نیز در شورای شهر طی دوره های گذشته با مطرح کردن موضوع گردشگری دریایی در شعارهای انتخاباتی خود ،فقط به دنبال جذب رأی آنها بودند و زمانی که صندلی این نهاد تصمیم ساز در حوزه شهر را به دست آورده اند تمام آن شعارها به دست فراموشی سپرده شده است.
  البته نباید از تلاش های برخی از منتخبان در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه صنعت گردشگری چشم پوشی کرد اما شورا نهادی است که باید همت جمعی در آن وجود داشته باشد و در غیر این صورت به مثل معروف ” یک دست صدا ندارد” می رسیم که تا امروز نیز همین مثال توصیف منتخبان مردم در شورای شهر محمودآباد بوده است.
  با انتخاب اولین فرماندار بومی شهرستان محمودآباد با توجه به اینکه تا قبل از این به عنوان مدیرکل گردشگری مازندران مشغول فعالیت بوده است ، بارقه ای از امید در بین مردم ایجاد گردید که دیگر موضوع رونق بخشیدن به صنعت گردشگری سرو شکل می گیرد و زین پس محمودآباد را پایلوت گردشگری دریایی خواهیم دانست.
  فرماندار محمودآباد نیز پس از به دست گرفتن سکان هدایت امور حاکمیتی و سیاسی شهرستان در اولین اقدام عملی خود با دعوت از استاندار،مدیر کل محیط زیست،مدیر کل گردشگری و برخی از مدیران مرتبط در امر گردشگری دریایی و حضور سرمایه گذار با تجربه در این امر و شهردار وقت و اعضای شورای شهر محمودآباد به دنبال ایجاد زمینه مناسب برای آغاز سرمایه گذاری در این حوزه بود که جلسه مذکور با استقبال تمامی طرفین موضوع مواجه شد و استاندار مازندران قول همکاری همه جانبه دستگاه های استان به محوریت استانداری جهت رفع مشکلات پیش رو برای سرمایه گذار مذکور را داد.
  شورای شهر و شهرداری نیز موظف شد تا در کمترین زمان ممکن ساحل مورد نظر برای ساخت اسلکه تفریحی،توریستی را تعیین و در اختیار سرمایه گذار قرار دهد اما تا لحظه نوشتن این گزارش دریغ از اقدامی موثر از سوی اعضای شورا و شهرداری محمودآباد که تا قبل از این شعارهایی در این خصوص داده بود.
  به نظر می رسد شهردار و منتخبان مردم محمودآباد در شورای شهر راه خود را گم کرده اند و به جای اینکه به دنبال استفاده از فرصت ها و استعدادهای محمودآباد در تحقق شعارهای خود و همچنین توقعات مردم باشند ، به دنبال انتخاب شهردار، مذاکره جداگانه با برخی از سرمایه گذاران، جابه جایی نیروهای شهرداری، دخل و تصرف در امور اجرایی شهرداری از جمله پیمانکاران پروژه های شهرداری، نصب بنرهای تقدیر و تشکر در مورد اقداماتی که وظیفه ذاتی شهرداری و شورا است، نصب المان هایی که فقط هزینه برای شهر در پی داشت و از این دست اقدامات هستند که مردم را روز به روز نا امید تر نسبت به تحقق شعارهایی می کند که منتخبان آنها در زمان انتخابات داده اند.
  این در حالی است که شهروندان محمودآبادی پیشرفت همه جانبه شهر سرخ رود را که زمانی بخشی از شهرستان محمودآباد بود به مراتب از محمودآباد بیشتر می دانند و سوال اینجاست که نگاه مدیریت شهری و منتخبان مردم شهر سرخ رود در شورای شهر چگونه است که در محمودآباد این نگاه وجود ندارد.
  از نام بردن شهرهایی همچون ایزدشهر، رویان،بابلسر که در این زمینه فعالیت های خوبی دارند به همین اندازه بسنده می کنیم.
  در نشست خبری فرماندار محمودآباد به مناسبت ایام فرخنده دهه فجر به اتفاق جمعی از مدیران که در آن جلسه نیز همچون بسیاری از جلسات، شهرداری رسانه ها را جدی نگرفت، سیف الله فرزانه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر عدم تحقق پروژه های گردشگری اظهار کرد: در حوزه مدیریت شهرداری یعنی شورای شهر و شهرداری اراده ای در خصوص طرح های گردشگری دریایی وجود ندارد و به نظر می رسد با توجه به صحبت های فرماندار مردم در انتخاب وکلای خود در شورای شهر که شهردار را انتخاب می کنند تجدید نظر جدی کنند چرا که در غیر اینصورت همچنان باید شاهد پس رفت توسعه شهری محمودآباد باشیم.
  کاستی ها و اتفاقات ناخوشایند دیگری نیز در محمودآباد رخ داده است که در مجالی دیگر به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت تا مردم شهرم بدانند که چه بر سر محمودآباد آمده است و اگر از خواب بیدار نشویم از غافله پیشرفت و توسعه شهری به ویژه در بخش گردشگری بیشتر عقب می مانیم.
  نکته پایانی اینکه محمودآباد همواره به عنوان یکی از شهرهای پرجاذبه در بین مردم کشورمان و بسیاری از گردشگران خارجی مطرح بوده است اما در طی این سال ها نه تنها پیشرفت و توسعه چشمگیری در حوزه شهری صورت نگرفته است بلکه همه فرصت ها به تهدید و هزینه تبدیل شده است که البته همه این هزینه ها را مردم شهرم پرداخت می کنند اما امیدواریم در انتخابات بعدی مردم با نگاهی نو به انتخاب افراد توانمند و دلسوز بپردازند.
  این گزارش ادامه دارد…
  ” علی یوسفی “

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۴
  1. سلام.تا بوده همین بوده و فقط شعار شنیدیم،

  2. عالی بود آقای خبرنگار. هر چی گفتین حقیقت بود و هیچ کاری جز حل کردن مشکل خودشون رو ندارن 

  3. سلام
   دغدغه هایه شما قابل تقدیر است
   امیدوارم تلنگری بشه برایه دوستانمون در مجموعه شهرداری
   جانا سخن از زبانه ما میگویی…
   شهر خوب ساختنی است
   به امیده روزهایه خوب

  4. مسئولان مقصر نیستند.چرا اینقدر از مسئولان ایراد می گیرید؟؟
   مقصر ما مردمیم که موقع انتخابات چشمامونو درست باز نمی کنیم و درست انتخاب نمی کنیم.
   اگه درست انخاب می کردیم وضعیت شورای شهر ما الان این نبود که با هم عین کارد و پنیرن و وقت نمی کنن به مشکل مردم رسیدگی بکنن؛ جالب اینه که فک می کنن مردم هم از هیچی خبر ندارن…
   من به شخصه تو انتخابات آینده خار چشم تک تک این اعضای شورا می شم.اگه گذاشتم اینا رای بیارن از خودشونم کمترم.
   من یه شهروند عادی ام عین همه مردم شهر اما اینقدر از سوتی های این عزیزان مطلع هستم و مستند دارم که موقع انتخابات بعدی رو می کنم.هر چی هم میخواد بشه بذار بشه.نهایتش می خوان اعدامم کنن دیگه؟ غیر این که نیست؟ بابا خسته شدیم از این شهر عقب افتاده، کی باید محمودآباد پیشرفت کنه آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   با این شهردار بی خیالش…محسن رضایی رو فرستادن رفت چی شد؟ اون بیچاره که داشت کار می کرد.
   مردم محمودآباد منو تو انخابات بعدی شورا خواهند شناخت.من خار چشم اعضای فعلی میشم با این انتخاب شهردارشون…شهردار بی خیاله بی مسئولیت…


  نظرات