آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9021
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی
 •   

  ناهار چند مسئول سه میلیون برای بخشداری آب خورد!

  آوای شمال/ این پذیرایی مفصل در یکی از رستوران های صاحب نام آمل صورت گرفت که یکی از بخشداری های این شهرستان مسوول پرداخت فاکتور این ناهار خوری گران قیمت شد. مولای متقیان علی (ع)در نامه ای  به اشعث بن قیس  در آن یاداوری کردند :که بدان پستهای حکومتی وسیله ای برای آب ونان نشود […]

  آوای شمال/ این پذیرایی مفصل در یکی از رستوران های صاحب نام آمل صورت گرفت که یکی از بخشداری های این شهرستان مسوول پرداخت فاکتور این ناهار خوری گران قیمت شد.

  مولای متقیان علی (ع)در نامه ای  به اشعث بن قیس  در آن یاداوری کردند :که بدان پستهای حکومتی وسیله ای برای آب ونان نشود بلکه این امانتی است که به گردن تو نهاده شده است و روزی از تو حسابرسی خواهد شد … و این خود یک اتمام حجت برای مسولان و کارگزاران نظام در جمهوری اسلامی در هر زمان و مکان است و باید بدانند که این موقعیت اول به برکت نظام مقدس اسلامی و دوم به برکت خون شهدا و اعتماد مردم به آنها واگذار شده است مبادا از این موقعیت غافل شده و این منصب را محل الاف و علوف خود و اطرافیان قرار دهند دقیقا این همان نکته ای است که از ابتدای انقلاب تا به حال  از زبان امام (ره) و رهبری عزیز جاری و ساری است.

  انسانی که به ساده‌زیستی روی آورده است، می‌تواند منشأ بسیاری از خدمات بزرگ به جامعه شود. امام خمینی (ره) خدمات بزرگ به جامعه و برکاتی را که به سوی جامعه سرازیر می‌شود از ناحیه‌ی ساده‌زیست‌ها می‌بیند و می‌فرماید:«مردان بزرگ، که خدمت‌های بزرگ برای ملّت‌های خود کرده‌اند، اکثر ساده‌زیست و بی‌علاقه به زخارف دنیا بوده‌اند»و چرا چنین نباشد درحالی‌که یکی از مردان بزرگ و بی‌نظیر خود ایشان بود که با آن زندگی محقرانه، بزرگ‌ترین خدمت را به عالم بشریت کرد.

  با گرایش مسئولان به زندگی تجملی، هزینه‌های مصرف بالا می‌رود و طبیعی است که راه‌های مشروع، کفایت نمی‌کند. لذا مسئول حکومتیِ تجمل‌گرا برای دستیابی به خواسته‌های روزافزون خود، به انواع شیوه‌های نامشروع مانند اختلاس و خیانت روی می‌آورد و مردمی هم که شاهد چنین رفتارهایی هستند، برای اینکه از قافله‌ی دنیاداری و دنیاخواهی عقب نمانند، به هر فسادی تن می‌دهند.

  ناهار کباب شاندیز

  برچسب ها :

  نظرات