آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 90164
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۳
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  حادثه سقوط پنجره کلاس بر سر دانش‌آموز ۱۰ ساله/ عبدالرحمن حافظه‌اش را از دست داد

  سقوط پنجره یک مدرسه کانکسی بر سر دانش آموز ۱۰ ساله مقطع ابتدایی در روستای بختک سرباز در استان سیستان و بلوچستان سبب از بین رفتن حافظه دانش آموز شد.

  آوای شمال/ سقوط پنجره کانکس دبستان امام حسین(ع) امید آباد در روستای بختک از توابع شهرستان سرباز ، بر سر یکی از دانش آموزان به نام عبدالرحمن ، سبب وارد شدن ضربه به سر این دانش‌آموز و از دست دادن حافظه وی شد.

  پدر عبدالرحمن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره روز حادثه گفت: «دهم مهرماه سال‌جاری در حالی‌که عبدالرحمن در حال درس خواندن در نزدیکی پنجره کانکس این مدرسه بوده ، پنجره سقوط  و به سر وی برخورد کرد که بر اثر این ضربه عبدالرحمن یک روز تمام را به کما رفت  و پس از بهوش آمدن متاسفانه حافظه خود را از دست داد .»

  وی بابیان اینکه راه درآمدی نداشته و از طریق کارگری زندگی می گذراند، افزود: « در این مدت خیلی  پی‌گیری کردم. به همه جا رفتم اما تا امروز یکشنبه -پنجم آذرماه-  پاسخی از سوی آموزش و پرورش و یا ارگان‌های دولتی برای رسیدگی به وضعیت پسرم صورت نگرفته و تمامی هزینه های درمان را با هزینه شخصی پرداخت کردم.»

  پدر عبدالرحمن در پایان گفت :«خوشبختانه حال عبدالرحمن رو به بهبود بوده و به کمک دوستان خود بر سر کلاس درس حاضر می شود اما حافظه اش هنوز تمام وکمال بر سر جای خود برنگشته‌است. »

  دهیار روستای بختک هم در گفت و گو با ایلنا ضمن تایید این خبر ، اظهار داشت: پس از سقوط این پنجره و وارد شدن ضربه به سر دانش آموز، اقدامات لازم برای انتقال وی به مرکز درمانی بخش کلات سرباز و پس از آن به بیمارستان خاتم الانبیای ایرانشهر ، صورت گرفته است .

  اگر چه پدر این دانش آموز از سقوط پنجره حین درس خواندن سر کلاس خبر می دهد اما کدخدایی، معلم مدرسه امام حسین(ع) امید آباد در  روستای بختک،نظر دیگری دارد: «متاسفانه آن روز پنجره موقعی سقوط کرد که دانش آموزان در حال بازی بوده اند و این اتفاق به گونه ای دیگر رخ داده است.»

  وقتی ازمعلم کلاس خواستیم که جزییات حادثه را برای مان توضیح دهد  از پاسخ طفره رفت و از ادامه مصاحبه وخودداری کرد.

  رئیس آموزش و پرورش بخش کلات سرباز از چنین اتفاقی اظهار بی اطلاعی کرد  و گفت :« چنین اتفاقی در روستای بختک رخ نداده و پنجره‌ای بر سر دانش آموز روستای بختک سرباز سقوط نکرده و این اظهارات بزرگ‌نمایی است.»

  به گفته این مسئول آموزش و پرورش  تمامی اظهارات مطرح شده ه خاطر جایگزینی مدارس استاندارد به جای مدارس  کانکسی در روستای بختک است.

  اینها همه  درحالی است که پنجره کلاس پس از این حادثه جوش داده شده  و  چندین نفر از ساکنا ن روستای بختک این حادثه را تایید کردند.  تصاویر عکسبرداری از سر عبدالرحمن و تاریخ آزمایش‌های صورت گرفته از وی نیز دقیقا همان روزی است که  پنجره کلاس بر سر عبدالرحمن رئیسی سقوط کرده است.

  24

  برچسب ها :

  نظرات