نقشه شوم آدم ربایان بعد از ربودن کودک ۷ ساله

چاپ

آوای شمال/ بیست و نهم آذر گذشته، پسر بچه ۷ ساله ای در راه مدرسه در کرمان ربوده شد. گروگانگیران برای آزادی کودک ۹۰ میلیون تومان تقاضا کردند و آدم ربایان ۲ روز بعد از پرداخت پول، کودک را در نزدیکی منزلش رها کردند و از محل گریختند.

 

از سوی دیگر با اعلام ماجرای آدم ربایی به پلیس، کارآگاهان پلیس آگاهی کرمان وارد عمل شدند و دریافتند که مبلغ مذکور از شماره حسابی در مشهد برداشته شده است. بنابراین گروهی از کارآگاهان با دریافت نیابت قضایی و همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی موفق شدند عامل برداشت پول ها را که یک دلال ارز بود شناسایی و دستگیر کنند، اما متهم عنوان کرد: فردی که خود را تاجر فرش معرفی می کرد از من خواست تا با کارت شناسایی خودم برایش دلار بگیرم و من از ماجرای آدم ربایی اطلاعی ندارم!

 

این گزارش حاکی است: به دستور سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروهی از کارآگاهان اداره جنایی خراسان رضوی، ادامه این عملیات را به عهده گرفتند و با مشخصاتی که دلال ارز در اختیار پلیس گذاشت موفق شدند چهره فرضی متهم را ترسیم کنند. از سوی دیگر نیز آنان با بررسی دوربین های مدار بسته به تصویر واقعی متهم دست یافتند و بدین ترتیب هویت وی برای پلیس محرز شد.

 

در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت، کارآگاهان به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد متهم تحت تعقیب و دیگر همدستانش قصد یک آدم ربایی دیگر در سیستان و بلوچستان را دارند بنابراین آن ها با کسب دستور قضایی و راهنمایی های سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) موفق شدند آدرس محل اختفای متهم را در مناطق طلاب و سیدی مشهد شناسایی کنند.

 

در حالی که کارآگاهان ۲ مخفیگاه را زیر نظر داشتند به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد متهم به تازگی از سیستان و بلوچستان وارد مشهد شده است و قصد دارد برای اجرای نقشه آدم ربایی دیگر از یک مغازه موبایل فروشی، سیم کارت و گوشی جدیدی خریداری کند بنابراین آن ها در یک عملیات ضربتی، وی را داخل فروشگاهی در بولوار پیروزی مشهد به محاصره درآوردند و او را دستگیر کردند.

 

وی پس از انتقال به دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت های مسلحانه مورد بازجویی قرار گرفت و به جرم خود اعتراف کرد. متهم مذکور همچنین دیگر همدستانش را در ماجرای آدم ربایی کرمان به پلیس لو داد که بررسی ها در این باره همچنان ادامه دارد.