آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8966
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۷
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  نجات ۷۰۰ پناهجو در آب های ساحلی لیبی

  آوای شمال/ قایق های حامل این پناهجویان از طریق تلفن ماهواره ای درخواست کمک کرده بودند. سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرد، نجات یافتگان در وضعیت خوبی به سر می برند. در هفته گذشته واژگونی سه فروند قایق حامل پناهجویان خارجی در دریای مدیترانه موجب مرگ ۳۰۰ پناهجو شد. از سال ۱۹۹۳ الی ۲۰۱۴ میلادی […]

  آوای شمال/ قایق های حامل این پناهجویان از طریق تلفن ماهواره ای درخواست کمک کرده بودند.

  سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرد، نجات یافتگان در وضعیت خوبی به سر می برند.

  در هفته گذشته واژگونی سه فروند قایق حامل پناهجویان خارجی در دریای مدیترانه موجب مرگ ۳۰۰ پناهجو شد.

  از سال ۱۹۹۳ الی ۲۰۱۴ میلادی دریای مدیترانه بیش از ۳۰ هزار پناهجوی خارجی را که به امید زندگی بهتر از کشورهای خود می خواستند به یک کشور اروپایی مهاجرت کنند، به کام مرگ برده است.

  ترکیه کشوری است که به لحاظ ساحلی طولانی در دریای مدیترانه و نزدیکی با یونان در دریای اژه، همواره یکی از کشورهای هدف در قاچاق انسان و فرار پناهجویان خارجی از طریق سواحل این کشور به کشورهای اروپایی می باشد.

  هفته ای نیست که خبر ناگواری از تلاش پناهجویان خارجی برای فرار به اروپا در رسانه های این کشور منتشر نشود.

  اتحادیه اروپا که مبارزه گسترده ای را برای ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا شروع کرده، اخیرا و بعد از مذاکرات طولانی با ترکیه، آنکارا را به انعقاد قرارداد بازپس گیری مهاجران غیرقانونی که با استفاده از خاک این کشور به کشورهای اروپایی مهاجرت می شوند، متقاعد کرده است.

  با امضای این موافقتنامه ترکیه متعهد شده است این پناهجویان را تحویل گرفته و به کشوری که از طریق آن وارد ترکیه شده اند، بازگرداند.

  اتحادیه اروپا در مقابل ضمن کمک به ترکیه در این فرایند، در یک دوره سه ساله، عملکرد ترکیه در مبارزه با قاچاق انسان به اروپا را بررسی کرده و به طور مرحله ای مقررات روادید ورود برای اتباع این کشور به کشورهای عضو اتحادیه را لغو خواهد کرد.

  مقامات ترکیه ابراز امیدواری کرده اند اجرایی شدن این قانون، نقش بازدارندگی خوبی در مقابل فعالیت های قاچاقچیان انسان در این کشور ایفا کند. 

  برچسب ها :

  نظرات