آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ , Tuesday 11 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 89593
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد:

  واکسیناسیون بیش از ۶هزار راس دام در محمودآباد

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد گفت: دامداران محمودآباد از واکسیناسیون بیماری های فصلی بهره‌مند شدند.

  آوای شمال/ احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: واکسیناسیون و ایمن‌سازی دام‌ها و رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی قرنطینه‌ای در واحدهای دامداری از موثرترین راهها برای پیشگیری بیماری واگیردار است.

  وی با تاکید بر اینکه حمل و نقل غیر بهداشتی دام و تامین دام از مناطق آلوده به بیماری، موجب گسترش بیماری می‌شود، خواستار توجه دامداران به توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها شد.

  صادقی افزود: کاهش تولید شیر، کاهش وزن و تلفات در دام‌های جوان از شایع‌ترین خسارات ناشی از بیماری ها است.

  این مسؤول به دامداران آهک پاشی، کنترل رفت و آمد و قرنطینه را برای کنترل این بیماری توصیه کرد.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه رسالت جهادکشاورزی آموزش و ترویج برای کاهش هزینه تولید و انتقال دانش علمی و نوین برای تولید است، گفت: برنامه‌های آموزشی و ترویجی برای دامداران و روستاییان و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده خام دامی از الویت های جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد است.

  صادقی با اشاره به ارائه خدمات به دام‌های سنگین و سبک روستایی و واکسیناسینون دام‌ها در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون از سوی دامپزشکی شهرستان محمودآباد یک‌هزار و ۹۹۶ رأس دام سنگین برای پیشگیری از بیماری تب برفکی، ۶۹۸ رأس دام سنگین برای بیماری مبارزه با شاربن سه‌هزار و ۹۹۰ رأس دام سنگین برای بیماری بروسلوز و لمپین اسکین در روستاهای این شهرستان واکسینه شدند.

  برچسب ها :

  نظرات