آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8938
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  پسر جوان جان والدینش را گرفت تا مشکل خانواده را حل کند

  آوای شمال/ صبح روز ۲۶ آذرماه سال گذشته مرد جوانی به مأموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین خبر داد که پدر و مادرش به طور مرموزی در خانه‌شان کشته شده‌اند. وقتی مأموران پلیس و بازپرس در محل حاضر شدند، مرد جوان گفت: لحظاتی قبل بود که با صدای گریه خواهرم از خواب بیدار شدم. خواهرم گفت که […]

  آوای شمال/ صبح روز ۲۶ آذرماه سال گذشته مرد جوانی به مأموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین خبر داد که پدر و مادرش به طور مرموزی در خانه‌شان کشته شده‌اند. وقتی مأموران پلیس و بازپرس در محل حاضر شدند، مرد جوان گفت: لحظاتی قبل بود که با صدای گریه خواهرم از خواب بیدار شدم. خواهرم گفت که برای پدر و مادرمان اتفاق بدی افتاده است. وقتی خودم را بر بالین آنها رساندم، بوی گاز اتاقشان را پر کرده بود و آنها فوت شده بودند. فکر کردم علت فوت، گازگرفتگی است اما وقتی دقت کردم دیدم که هر کدام با شلیک یک گلوله به پیشانی‌شان کشته شده‌اند. اول با امدادگران اورژانس تماس گرفتم. آنها خیلی زود خودشان را رساندند و بعد از معاینه گفتند که علت فوت، شلیک گلوله است نه گازگرفتگی. بعد هم با پلیس تماس گرفتم.
  دختر خانواده هم گفت: صبح با بوی شدید گاز از خواب بیدار شدم. پنجره‌ها را باز کردم و به دنبال منشأ نشت گاز گشتم. فهمیدم بوی گاز در اتاق خواب بیشتر است. به سراغ پدر و مادرم که آنجا خوابیده بودند رفتم و آنها را صدا زدم اما فوت شده بودند. ترسیدم و برادر بزرگم را بیدار کردم اما از برادر کوچکم که سپهر نام دارد، خبری نبود.  بعد از انتقال اجساد به پزشکی قانونی مأموران متوجه شدند که فرد غریبه‌ای وارد خانه نشده و قتل از سوی یکی از اعضای خانواده صورت گرفته است.

   

  از آنجا که پسر کوچک خانواده هنگام حادثه در خانه حضور نداشت، به عنوان مظنون مورد تحقیق قرار گرفت. سپهر گفت: نیمه شب بود که برای هواخوری خانه را ترک کردم و با یکی از دوستانم به پارک رفتم. صبح وقتی به خانه برگشتم، حادثه اتفاق افتاده بود. رضا، پسری که سپهر ادعا می‌کرد شب را همراه او در پارک بوده هم مورد تحقیق قرار گرفت. او گفت سپهر درست می‌گوید و شب را با هم در پارک بودیم. او پسر آرامی است و همیشه سعی می‌کند به دیگران کمک کند. سپهر ورزشکار است و گاهی شب‌ها با هم به پارک می‌رویم و ورزش می‌کنیم.
  خواهر و برادر سپهر هم به پلیس گفتند که برادرشان پسر مؤدبی است و همیشه به دیگران کمک می‌کند. او گاهی شب‌ها خانه را ترک می‌کند و همراه دوستانش برای ورزش به پارک می‌رود و به او مظنون نیستند.
  بازپرس اما تحقیقات خود را روی سپهر متمرکز کرد تا اینکه پسر جوان بعد از چند جلسه به قتل اقرار کرد. او گفت: من بیماری خوابگردی دارم و گاهی در خواب کارهایی می‌کنم که دست خودم نیست. کودک که بودم در خواب حرف می‌زدم اما از چهار سال قبل شب‌ها در خواب راه می‌روم و کارهایی می‌کنم که بعداً به یاد می‌آورم. شب حادثه هم خوابگردی کردم. به اتاق خواب رفتم. پدر و مادرم خوابیده بودند. اسلحه کمری را که در خانه داشتیم، برداشتم و مسلح کردم. روی آن خفه کن نصب کردم و هر دو را با شلیک گلوله کشتم. بعد به پارکینگ رفتم.

   

  قبل از اینکه از ساختمان خارج شوم ناگهان از خواب بیدار شدم و فهمیدم که دست به چه کاری زده‌ام. با رضا تماس گرفتم و در پارک با او قرار گذاشتیم. وقتی به پارک رسیدم اسلحه را در سطل زباله انداختم اما کاری نکردم که رضا متوجه ماجرا شود. تا صبح آنجا بودم و زمانی که به خانه برگشتم پلیس در محل حاضر شده بود.
  پسر جوان اما در تحقیقات بعدی حرف‌هایش را تغییر داد و درباره انگیزه‌اش گفت: مدت‌ها بود که پدر و مادرم به خاطر تأمین هزینه زندگی‌مان با سختی روبه‌رو بودند. همیشه حرف تأمین مخارج زندگی بود.

   

  من اینها را می‌دیدم و برای تغییر اوضاع نمی‌توانستم کاری کنم. تصمیم گرفتم تا خانواده‌ام را از رنجی که می‌برند خلاص کنم. شب حادثه جنون مرا فرا گرفته بود. به این فکر می‌کردم که خانواده‌ام ناراحتند و زجر می‌کشند. در تصمیم خودم قاطع بودم. وقتی همه خواب بودند، بیدار شدم و اسلحه‌ای را که داشتیم، مسلح کردم. پدر و مادرم را در خواب کشتم. بعدشیر گاز را باز کردم تا خواهر و برادرم فوت شوند. از کاری که کرده بودم ناراحت نبودم. بعد از حادثه خانه را ترک کردم و به پارک رفتم.
  اعضای خانواده وقتی با اقرار سپهر مواجه شدند در دادسرا حاضر شدند و گفتند در صورتی که برادرشان در طول سه سال موفق به حفظ قرآن شود، او را خواهند بخشید وگرنه خواسته‌ای جز قصاص او نخواهند داشت.
  تحقیقات درباره پرونده کامل شد و بازپرس پسر جوان را به اتهام دو فقره قتل عمد مجرم شناخت و کیفرخواست علیه وی صادر شد. متهم به زودی در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه حاضر می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات