آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8932
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  شاخص کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس درشرایط ناسالم قرار گرفت

  آوای شمال/ براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه حد استاندارد شاخص کیفیت هوا برابر با عدد ۱۰۰ است گفت: میزان غلظت آلاینده […]

  آوای شمال/ براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

  وی با اشاره به اینکه حد استاندارد شاخص کیفیت هوا برابر با عدد ۱۰۰ است گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، امروز نسبت به روز گذشته منتهی به همین ساعت (جمعه) با ۱۰عدد افزایش بر روی عدد ۱۰۴ قرار گرفت.

  رستگاری در مورد وضعیت دیگر آلاینده ها افزود: میزان غلظت منواکسید کربن از ۲۴ به ۳۱ و ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون نیز از ۶۴ به ۷۳ در همین مدت افزایش داشته است.

  وی گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با ۱۵۵، پارک رازی (منطقه ۱۱) ۱۵۳ ( هردو در شرایط ناسالم ) و شهرداری منطقه ۱۱با ۱۴۸، آلوده ترین مناطق استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

  رستگاری افزود: ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با ۵۵، پونک (منطقه۵) و اقدسیه ( منطقه ۱) هر دو با عدد ۷۰ سالم ترین مناطق شهر تهران دراین مدت بودند.

  معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: براساس پیش بینی هواشناسی، آسمان تهران نیمه ابری تا ابری و وزش باد در ارتفاعات بارش پراکنده می باشد که این انتظار می رود شاخص کیفیت هوا نیز تا ساعات ظهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

  رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

  شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

  بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

  برچسب ها :

  نظرات