آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8920
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  اقدام ناجوانمردانه پدر در حق دخترش

  آوای شمال/ به نقل از عرش نیوز:مردی ۴۵ ساله به نام ” آلبی الیوت” پول خیریه ای که برای آخرین آرزوهای رو به مرگ دختر بیمارش از طرف یک موسسه خیریه به او پرداخت شده بود را به سرقت برد. با وجود این خیانت در حق دخترش،اما پدر بدطینت بدون هیج گونه پشیمانی در دادگاه […]

  آوای شمال/ به نقل از عرش نیوز:مردی ۴۵ ساله به نام ” آلبی الیوت” پول خیریه ای که برای آخرین آرزوهای رو به مرگ دختر بیمارش از طرف یک موسسه خیریه به او پرداخت شده بود را به سرقت برد.

  با وجود این خیانت در حق دخترش،اما پدر بدطینت بدون هیج گونه پشیمانی در دادگاه به قضات گفت آنها باید حکم ۳ ساله او را کاهش بدهند، چرا که دختر بیمارش ممکن است قبل از اینکه از زندان آزاد شود، بمیرد و او نتواند برای آخرین بار دخترش را ببیند.

  دادگاه می گوید: جرم ” الیوت” آسیب زدن به اعتماد جامعه و آنهایی است که برای نیازهای حیاتی شان از موسسات خیریه درخواست پول می کنند.

  “آشانتی الیوت” دختر ۱۱ ساله ای است که از یک بیماری سندروم اختلال ژنتیکی که موجب پیری زودرس می شود، رنج می برد.

  پزشکان گفتند ، انتظار می رود که او قبل از ۱۵ سالگی جان خود را از دست بدهد، او نهایت تا ۲ سال دیگر بیشتر زنده نخواهد بود.

  “آشانتی” کوچک قبل ازاینکه بمیرد، لیستی از آرزوهایش را تنظیم کرده است که مهم ترین آرزویش شنا کردن با دلفین هاست .

  سال گذشته مادر ” آشانتی ” برای تامین نیازهای مالی آرزوهای دخترش از یک موسسه خیریه در انگلیس در خواست پول کرده بود، بنابراین با مبلغی که موسسه خیریه داده بود، رویا های “آشانتی ” در آخرین سالهای زندگی اش می توانست به حقیقت بپیوندد.

  اما پدر بدطینت ” آشانتی”، آقای ” الیوت” در عوض این پول را از خانواده اش پنهان کرده و به حساب خود واریز کرده بود. او پول سهم دختر بیمارش را خرج عیاشی های خود کرده و آن را در شرط بندی ها بر باد داده بود.

  مادر ” آشانتی ” خانم “فئوبا اسمیت” به خبرگزاری ها گفت: زمانی که متوجه شدم همسرم پول اهدایی به دخترمان را دزدیده است، از درون نابود شدم.

  وی افزود: زمانی که دخترم متوجه این موضوع شود که پدرش در آخرین روزهای زنده ماندن او آرزوهایش را برباد داده است ، دلشکسته خواهد شد.

  وکیل این پدر می گوید: حکم آقای ” الیوت” شدید تر و قاطعانه تر از نمونه های دیگر کلاهبرداری مشابه این بوده و از طرف دادگاه گفته شده است که هیچ گونه کاهشی در حکم او وجود ندارد.

  قاضی دادگاه آقای واکر بیان کرد: جرم او خیانت به اعتماد اعضای خانواده اش ، خیانت به جامعه و از همه مهم تر خیانت به اعتماد دختر رو به مرگش است. ضربه زدن به اعتماد عموم جامعه و آنهایی که برای نیازهای اساسی شان از موسسات خیریه طلب پول می کنند،و خیرینی که به این موسسات پول می دهند ، عواقب سخت و غیر قابل چشم پوشی خواهد داشت.

  آقای ” الیوت”در دادگاه ادعا کرد: او این پول را ذخیره کرده بود برای اینکه می ترسید نتواند بدهی هایش را کامل بدهد و قصد داشت مدتی دیگر این پول را به خانواده اش بازگرداند.

  اما قضات دادگاه داستان های فریبنده او را درباره سرقت باور نکردند و به حکم دادگاه او برای ۳ سال زندانی خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات