آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 89149
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  تروریست نامیدن ملت ایران رویکرد آمریکا و صهیونیسم است

  امام جمعه سرخ‌رود گفت: آمریکای جهانخوار مشکل اساسی عصر حاضر است که تمام تحریم‌ها و تروریست نامیدن ملت ایران از رویکرد آمریکا و صهیونیسم است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی‌آملی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی شهر سرخ‌رود با سفارش عموم آحاد جامعه به تقوا الهی، اظهار کرد: روز ۱۳ آبان صدها دانش‌آموز و دانشجو در چهاردهمین سالگرد تبعید امام خمینی(ره) در سال به ترکیه در دانشگاه تهران گردهم آمدند تا بار دیگر پیوند خود را با رهبر بت‌شکن به جهان اعلام کنند.

  وی با اشاره به اینکه در گردهمایی دانشجویان و دانش‌آموزان در دانشگاه تهران، ابتدا چند گلوله حاوی گاز اشک‌آور به سمت آنها پرتاب شد، افزود: با رساتر شدن شعارهای تجمع‌کنندگان عده‌ای از دانش‌آموزان در این روز به شهادت رسیده و مجروح شدند.

  امام جمعه سرخ‌رود به دومین رخداد روز بسیج دانش‌آموزی اشاره و تصریح کرد: سومین رخداد، تسخیر لانه جاسوسی در سال ۱۳۵۸ بوده که با پیروزی انقلاب اسلامی با نام توطئه‌ها بالیدن گرفت و کشور آمریکا با دخالت‌های آشکار و پنهان سعی در ایجاد جریان‌های انحرافی در نهضت مردمی داشته که در سراسر کشور به ویژه دانشگاه‌ها حرکت‌هایی از سوی آمریکا صورت گرفت تا جو سیاسی جامعه را پیچیده کند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه اقدامات آمریکا در جهت نفع کشور خود است، بیان کرد: در راستای اقدامات آمریکا عده‌ای از دانشجویان به سوی سفارت آمریکا حمله‌ور شدند که نتیجه آن کشف اسناد جاسوسی زیادی از این کشور بود.

  موسوی‌آملی ادامه داد: استعمار و استکبار نماد تفکر فرعونی، آمریکا و صهیونیسم است که عده‌ای روشنفکر در راستای جریان‌های فکری در داخل کشور، مطالبی را عنوان می‌کنند که این مطالب تفکر فرعونی و آمریکایی را در کشور رواج می‌دهد.

  وی با اشاره به اینکه برخی از مطالبی که روشنفکران در داخل کشور بیان می‌کنند برای جامعه ما مانند سمی زهرآلود است، خاطرنشان کرد: آمریکای جهانخوار مشکل اساسی عصر حاضر است که تمام تحریم‌ها و تروریست نامیدن ملت ایران از رویکرد آمریکا و صهیونیسم است.

  امام جمعه سرخ‌ر‌ود گفت: دانش‌آموزان و دانشجویان برای اینکه کشور را به نقطه مطلوب برسانند باید دشمن را بشناسند که در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان و سخنرانی‌هایی که در این نظام شنیده می‌شود نشان از این دارد که برخی‌ها به دنبال استکبارستیزی نیستند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه نمایشگاه مطبوعات می‌تواند در مسیر استکبارستیزی باشد، اظهار کرد: نمایشگاه مطبوعات در جهت این بوده که در مقابل استکبار باید ایستادگی کرد که فرزندان این جامعه باید تربیت اسلامی پیدا کنند و این را بدانند که ۱۳ تا ۱۹ آبان هفته تربیت نامیده شده است.

  موسوی‌آملی با اشاره به اینکه ۱۳ تا ۱۹ آبان هفته تربیت نامیده شده است، افزود: فرزندان ایرانی باید در مسیر قرآن، پیامبر و اولیا (ص) حرکت کرده که این مسیر نشان از مسیر استکبارستیزی است که اسلام مکتب استکبارستیزی بوده که تنها والدین نباید برای تربیت فرزندان خود قدم بردارد بلکه جامعه باید فرزندان ایرانی را به تشویق وا دارد تا در مقابل استکبار دشمنان عقب‌نشینی نکنیم.

  وی با اشاره به بحث برجام، تصریح کرد: اسلام ما اسلام سیاسی بوده که دشمنان نظام با اسلام مخالف بوده زیرا می‌دانند که اسلام سیاسی، سیاست، امنیت، اقتصاد و فرهنگ جامعه را در بر می‌گیرد.

  امام جمعه سرخ‌رود با اشاره به اینکه دشمنان ایران در راستای حفظ منافع خود با جمهوری اسلامی مخالفت می‌کنند، بیان کرد: کشور ما دارای اقتدار فراوانی بوده که کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا باید با زبان فارسی از ما اجازه گرفته که ملتی که دست بسته و تسلیم باشد نمی‌تواند آینده خود را آباد کند.

  موسوی‌آملی با اشاره به اینکه برخی از حرف‌هایی که می‌شنویم حرف اقتدار نیست، گفت: قوای سه‌گانه و دولت‌مردان کشور ایران باید مواظب باشند از دشمن سیلی نخورده که در شرایط فعلی قوای سه‌گانه باید با همکاری مردم ایران در مقابل زورمداران و پول پرستان ایستادگی کنند.

  برچسب ها :

  نظرات