آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8902
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  توقیف یک تن مواد مخدر در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مرزی

  آوای شمال/ سرتیپ‌دوم پاسدار “رهام‌بخش حبیبی” گفت: در راستای برخورد با هرگونه تجاوز مرزی و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، مرزداران هنگ مرزی زابل با همکاری کارکنان حفاظت اطلاعات پس از اقدامات اطلاعاتی، از ورود محموله مواد مخدر به داخل کشور باخبر شدند که پس از آن، برنامه‌ریزی جهت برخورد و مقابله با قاچاقچیان در […]

  آوای شمال/ سرتیپ‌دوم پاسدار “رهام‌بخش حبیبی” گفت: در راستای برخورد با هرگونه تجاوز مرزی و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، مرزداران هنگ مرزی زابل با همکاری کارکنان حفاظت اطلاعات پس از اقدامات اطلاعاتی، از ورود محموله مواد مخدر به داخل کشور باخبر شدند که پس از آن، برنامه‌ریزی جهت برخورد و مقابله با قاچاقچیان در دستور کار قرار گرفت.

  فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان افزود: پس از انجام اقدامات کارشناسی با اشرافیت اطلاعاتی، مسیرهای ورودی مواد مخدر با اعزام گروه‌های عملیاتی و اجرای کمین‌های هدفمند تحت کنترل مرزداران قرار گرفت.

  وی گفت: سرانجام قاچاقچیان با نقض حریم امنیتی مرز، به سمت دیوار انسداد فیزیکی نزدیک شده و بدین ترتیب در کمین نیروهای عملیاتی قرار گرفتند.

  سردار حبیبی با اشاره به هوشیاری و سرعت عمل مرزداران هنگ مرزی زابل خاطرنشان کرد: مأمورین پس از اتخاذ مواضع مناسب و با بهره‌گیری از فنون عملیاتی، بلافاصله به سمت قاچاقچیان مواد مخدر تیراندازی کرده و موفق شدند سوداگران مرگ را غافلگیر کنند .

  فرمانده مرزبانی استان ضمن برشمردن عواقب تجاوز به حریم ممنوعه مرزی و هشدار به متجاوزین و قاچاقچیان گفت: با تیراندازی مأموران، درگیری میان دو طرف آغاز شد و مرزبانان موفق شدند با آتشی پرحجم، پاسخی کوبنده به متجاوزان و افرادی که از سوی کشور مقابل به حمایت از سوداگران مرگ پرداخته بودند ، بدهند.

  سرتیپ‌دوم پاسدار رهام‌بخش حبیبی با اشاره به سرعت عمل مناسب مرزداران گفت: سرعت عمل، موضع‌گیری و تیراندازی دقیق مأمورین به سمت متجاوزین مرزی، موجب به هلاکت رسیدن یک نفر از سوداگران مرگ شد و مرزداران توانستند ضمن دستگیری شش نفر از قاچاقچیان در پاکسازی از محل مقدار ۶۹۹کیلو و ششصد گرم انواع مواد مخدر شامل ۶۳۰ کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر تریاک و ۶۹ کیلو و ۲۰۰ گرم حشیش کشف و ضبط کردند.

  وی همچنین از یک عملیات موفقیت آمیز دیگر در شب گذشته توسط مرزداران هنگ مرزی زابل خبر داد و گفت: در این عملیات مأمورین، تعدادی قاچاقچی را که قصد ورود محموله مواد مخدر به خاک جمهوری اسلامی ایران را داشتند با بهره‌گیری تجهیزات الکترونیکی – اپتیکی مشاهده کردند و با واکنش بموقع و هوشمندی مرزداران، قاچاقچیان که راهی جز فرار نداشتند  با بر جای گذاشتن محموله مواد مخدر خود، به آن سوی مرز متواری شدند.

  فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران در پاکسازی محل در این عملیات مقدار ۱۹۱کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش و ۸ کیلو و ۵۰۰ گرم کراک و ۳۴کیلوگرم تریاک جمعا به مقدار ۲۳۳ کیلو و ۵۰۰ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کردند.

  برچسب ها :

  نظرات