آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88974
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  آغاز ساخت ۲ رآکتور جدید نیروگاه اتمی بوشهر با مشارکت روسی‌ها/ واحد دوم نیروگاه بوشهر از ۷ سال آینده وارد مدار می‌شود

  رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: عملیات ساخت راکتور دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر با همکاری مناسب و مطلوب روسیه در بوشهر آغاز شد که تا ۷ سال آینده واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار تولید می‌شود.

  آوای شمال/ علی‌اکبر صالحی ظهر امروز در آئین عملیات گودبرداری ساخت راکتور دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر با قدردانی از همتای روسی خود در ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: سایت نیروگاه اتمی بوشهر از لحاظ سیاسی از سایت‌های مشهور جهان است و آوازه آن در تمام دنیا طنین‌انداز شده است.

  وی با قدردانی از توجه مجلس شورای اسلامی نسبت به صنعت هسته‌ای گفت: از کمک‌های کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توسعه صنعت هسته‌ای کشور و نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی می‌شود.

  رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با ابراز خرسندی از توجه ویژه استاندار بوشهر به نیروگاه هسته‌ای بوشهر افزود: استاندار جدید بوشهر توجه ویژه‌ای به صنعت هسته‌ای، حقوق هسته‌ای و نیروگاه اتمی بوشهر به ویژه پروژه در دست اجرا دارد.

  صالحی با اشاره به روابط دوستانه و مطلوب ایران و روسیه تصریح کرد: پروژه نیروگاه اتمی بوشهر نماد همکاری راهبردی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه است.

  وی با بیان اینکه رابطه ایران و روسیه بسیار مطلوب و درخور تحسین است، گفت: طرح‌های هسته‌ای ایران با همکاری همسایه خوب و بزرگ کشور روسیه اجرا می‌شود و امروز عملیات ۲ رآکتور جدید در نیروگاه اتمی بوشهر با مشارکت شرکت‌های روسی آغاز شد.

  رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه این پروژه در مدت تعیین شده وارد مدار می‌شود، افزود: اکنون پروژه واحد دوم و سوم نیروگاه جدید بوشهر جلوتر از زمان در حال پیشرفت است و پیش‌بینی می‌‌شود در ۷ سال آینده رآکتور دوم نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار تولید شود و ۲ سال بعد از آن واحد سوم نیز به بهره‌برداری برسد.

  برچسب ها :

  نظرات