آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8874
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۹
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  قهرمان وزنه برداری: از لحاظ روحی به هم ریخته هستم و شرایط خوبی ندارم

  آوای شمال/ کیانوش رستمی وزنه بردار کشورمان یکی از ورزشکاران افتخار آفرین در سال اخیر بوده است. کسب مدال نقره آسیایی و طلای جهانی کیانوش رستمی را تبدیل به موفق ترین وزنه بردار سال کرده است. رستمی در مسابقات جهانی قزاقستان برای وزنه برداری کشورمان آبروداری کرد و مدال طلا را به خود اختصاص داد. […]

  آوای شمال/ کیانوش رستمی وزنه بردار کشورمان یکی از ورزشکاران افتخار آفرین در سال اخیر بوده است.

  کسب مدال نقره آسیایی و طلای جهانی کیانوش رستمی را تبدیل به موفق ترین وزنه بردار سال کرده است. رستمی در مسابقات جهانی قزاقستان برای وزنه برداری کشورمان آبروداری کرد و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

  با این حال رستمی از برخوردهای فدراسیون وزنه برداری با خودش راضی نیست و اعتقاد دارد آنقدر که باید به او توجه و رسیدگی شود نمی شود و شاید هم دلیل این بی توجهی ها این باشد که او وزنه بردار سنگین وزن نیست.

  گفتگو با رستمی را در ادامه می خوانید.

  * سال ۹۳ برای کیانوش رستمی چطور گذشت؟

  – خدا را شکر می کنم که سال خوبی بود. با اینکه نتوانسم در بازی های آسیایی طلا بگیرم اما بعد از دو سال غیبت در تیم ملی توانستم خودم را پیدا کنم و به چیزهای خوبی برسم.

  * فکر می‌کنم بزرگترین حسرت سال ۹۳ برایت از دست رفتن مدال طلای بازی های آسیایی بود؟

  – دقیقا همینطور است. باور کنید در مسابقات آسیایی هم مدال من طلا بود اما یک اشتباه کوچک من را از سکوی اول دور کرد. به من نگفته بودند نفر دیگری هست که بعد از من وزنه بزند وگرنه من حرکت دیگری می زدم. در واقع من فکر می کردم مسابقات تمام شده و مدال طلا را گرفته ام اما آن اتفاق رخ داد و دستم از رسیدن به طلا کوتاه ماند.

  * درباره کسب مدال طلای جهانی که افتخار بزرگی بود صحبت کن.

  – خدا را شکر می کنم که توانستم در جهان طلا بگیرم و پرچم کشورم را به اهتزاز در بیاورم. چندین سال بود که آن وزنه ها را نزده بودم و خوشحالم که توانستم از پس این کار دشوار بربیایم.

   

  * چندی پیش گفته بودی شرایط خوبی نداری و شاید دیگر به اردوی تیم ملی نروی. الان هم همین نظر را داری؟

  – حالا هم نظرم همین است چون شرایط تغییر نکرده و اتفاق جدید نیفتاده است.

  * یعنی کیانوش رستمی هدف گذاری برای سال آینده ندارد؟

  – خیر. هنوز هیچ تصمیمی برای فصل آینده نگرفته ام. از لحاظ روحی به هم ریخته هستم و شرایط خوبی ندارم. فشار روحی زیادی روی من است و تمرین کردن دیگر برایم جذابیت ندارد.

  * دلیل این شرایط پیش آمده برای قهرمان جهان چیست؟

  – تنها کسی که در مسابقات جهانی طلا گرفت من بودم اما واقعا نادیده گرفته شدم و از وقتی که از مسابقات برگشته ایم از فدراسیون یک بار هم با من تماس گرفته نشده است که جویای حالم شوند. این حرکت اصلا قشنگ نیست که به سبک وزنها توجهی نمی شود و مدال های آنها نادیده گرفته می شود. مگر ما زحمت نمی کشیم و به آسانی مدال می گیریم که هیچ ارزشی برایمان قایل نیستند؟ اگر وزنه بردار ۱۷۰ کیلوگرم بودم تا الان کلی تحویلم گرفته بودند اما چون سبک وزن هستم ارزشی برای من قایل نیستند.

  * شاید دلیل این موضوع این باشد که رییس فدراسیون هم خودش سنگین وزن است؟

  – نمی دانم. نمی توانم در این باره نظر بدهم. من نمی گویم فقط به سبک وزنها اهمیت بدهند بلکه منظورم این است که به ما هم در کنار سنگین وزنها توجه داشته باشند.

  * اما مردم خیلی برای مدال طلای شما ارزش قایل شدند…

  – مردم ما خیلی با درک و شعور هستند. وقتی از خانه بیرون می روم همه مرا می شناسند و احترام می گذارند. انگار کیانوش رستمی بعد از گرفتن مدال طلا کوچک شده و ارزشی برای آقایان ندارد. این رفتارها خوب نیست و ورزشکار را دلزده می کند.

  * از این بحث‌ها بگذریم. وضعیت وزنه برداری ایران برای کسب سهمیه المپیک چطور است؟

  – مطمئن باشید از ما بهترون سهمیه می گیرند و مشکلی ندارند! تا جایی که اطلاع دارم سال بعد می توانیم ۶ سهمیه بگیریم و انشاالله که این اتفاق رخ می دهد.

  برچسب ها :

  نظرات