آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88731
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران خبر داد

  پیوست پدافند غیرعامل ۵۸۶ پروژه ملی و استانی در مازندران/ایجاد قرارگاه‌های سایبری در استان

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: در حال حاضر 38 پروژه ملی استان و 548 طرح استانی در مازندران دارای پیوست پدافند غیرعامل شدند.

  آوای شمال/ به نقل از فارس، سیدیدالله نبوی شنبه‌شب در نشستی که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه چهارده سال از فعالیت سازمان پدافند غیرعامل در کشور می‌گذرد، هشت آبان بهانه‌ای برای بیان اهداف این سازمان، فرهنگ‌سازی جامعه به‌ویژه لایه‌های زیرین کشور و همچنین بیان عملکرد و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است.

  وی با بیان اینکه پدافند به معنای دفاع از حیثیت، شرف و وطن است، افزود: دفاع جزئی از زندگی و ضروریات اصلی بشر است و هر فردی بسته به نوع نگرش و دانایی‌اش در مقابل هرگونه تهاجم از خود دفاع می‌کند.

  مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری مازندران با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس مصداق بارزی از دفاع عامل است، بیان کرد: پدافند عامل به معنای بکارگیری جنگ‌افزارها در مقابل دشمن برای دفاع از ارزش‌ها و نظام در ابعاد و حوزه‌های مختلف است.

  این مسؤول با بیان اینکه افزایش توان نظامی بالاترین بهره‌ای بود که از دفاع عامل برده‌ایم، بیان کرد: با بهره‌گیری از هشت سال دفاع مقدس باوجود همه تهدیدها و تحریم‌ها جوانان نظام جمهوری اسلامی ایران موفق به ساخت و طراحی موشک‌هایی شدند که توان و قدرت نظامی کشور را در جهان به نمایش گذاشتند.

  نبوی افزود: یکی از مولفه‌های اصلی پدافند غیرعامل شناخت تهدیدهاست و پدافند عامل نیازمند پدافند غیرعامل است.

  وی از ایجاد قرارگاه‌های زیستی و سایبری در استان خبر داد و گفت: متناسب با پیشرفت تکنولوژی و دانش آسیب‌پذیری در سطح جامعه افزایش پیدا می‌کند و اثرات جانبی و تخریبی برای سلامت و امنیت غذایی پایدار در جامعه ایجاد می‌کند و سازمان پدافند غیرعامل برای مدیریت این مهم  قرارگاه‌های زیستی و سایبری برحسب نیاز استان برنامه‌ریزی کرده است.

  دبیر کارگروه پدافند غیرعامل استانداری مازندران با بیان اینکه دشمن از جنگ سخت به جنگ نرم عبور کرده است، افزود: یکی از اقدامات جنگ نرم و نفوذ بر دشمن بحث سایبر است.

  این مسؤول به اهداف پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: نجات جان انسان‌ها، تامین نیازهای حساس و ضروری جامعه، جلوگیری از تخریب و آسیب‌ها، حفاظت از توان نظامی کشور و کاهش آسیب‌پذیری جامعه تنها بخشی از اهداف این سازمان است.

  نبوی اظهار کرد: اداره آموزش و پرورش بنا به ضرورت و نقشی که در تربیت و آگاه‌سازی نسل‌ها دارد یکی از اساسی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل اجتماعی بشمار می‌آید و باید در این حوزه بسیار قوی و علمی عمل کند.

  وی گفت: انسان موجودی هوشمند است که هم می‌تواند تاثیرپذیر و هم تاثیرگذار باشد و این میزان تاثیرپذیری یا تاثیرگذاری به نوع هوشیاری و ایمانش بستگی دارد.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران با اشاره به ترفندهای دشمن جهت نفوذ بیان کرد: دشمن از هر طریقی برای نفوذ در عقاید و رفتار برای تضعیف روحیه و افزایش ناامیدی و بی‌اعتمادی مردم نسبت به نظام و مسؤولان استفاده می‌کند و این از اهداف اصلی و اولیه جنگ روانی دشمن است.

  این مسؤول ادامه داد: مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی در مدارس، مکان‌یابی مدارس در جهت دسترسی آسان برای امدادرسانی و استفاده از ابزار و امکانات استاندارد و ایمنی در مدارس باید به عنوان یک اصل در مدارس رعایت شود.

  نبوی از اجرای ۵۴۸ برنامه در هفته پدافند غیرعامل در مازندران خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت و تلاش برای فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل یک میلیون و ۲۴۴ هزار نفر ساعت به دهیاران آموزش‌های پدافند غیرعامل در مازندران ارائه شد.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸ پروژه ملی استان و ۵۴۸ طرح استانی در مازندران دارای پیوست پدافند غیرعامل شدند، تصریح کرد: بازدید و رفع نقص از ۱۶۰ مرکز ثقل و حیاتی مازندران، تشکیل ۱۳۴ خانه هلال با همکاری اداره کل مدیریت استان و اجرای ۹۱۵ رزمایش در سطح استان تنها بخشی از عملکرد این سازمان در ۴ سال اخیر است.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندرا با اشاره به اینکه در این هفته ۵۷۱ برنامه فرهنگی، عمرانی و آگاهی‌بخشی در سطح استان اجرا می‌شود، گفت: یکی از اهداف اصلی پدافند غیرعامل شناخت تهدیدها و آمادگی متناسب با نوع تهدید است.

  برچسب ها :

  نظرات