آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88668
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  وظیفه نمایندگی وزارت خارجه در غرب کشور نسبت به اسیر شدن زوار اربعین پشت مرز چیست؟

  در حالی که از سه روز گذشته تا کنون صدور ویزای جدید برای زائرین اربعین عملاً متوقف شده است تحرک محسوسی از سوی نمایندگی وزارت خارجه در غرب کشور برای پیشگیری از بحران احتمالی دیده نمی شود

  آوای شمال/ در حالی که از سه روز گذشته تا کنون صدور ویزای جدید برای زائرین اربعین عملاً متوقف شده است تحرک محسوسی از سوی نمایندگی وزارت خارجه در غرب کشور برای پیشگیری از بحران احتمالی دیده نمی شود.

   بر اساس این گزارش پس از تبدیل ویزای مانیفستی (گروهی) به ویزای انفرادی کنسولگری عراق در کرمانشاه و سایر استانهای مرزی کشور روزانه حداکثری هزار ویزا را صادر میکند و دفاتر خدمات زیارتی نیز یا از پذیرش پاسپورت جدید برای صدور ویزا خودداری می کنند و یا صدور ویزا را به حداقل ۱۰ روز آینده حواله می دهند.

   از سوی دیگر صدور ویزای انفرادی باعث شده است تا برخی خانواده ها که درخواست صدور ویزا را پیشتر صادر کرده‌اند به دلیل عدم صدور ویزا برای یکی از اعضای خانواده عملاً پشت مرز گرفتار شوند.

  حجم زیاد زوار در دفاتر خدمات زیارتی و کنسولگری  عراق لحظه به لحظه بیشتر می شود و در صورت عدم توجه به حل این مشکلِ دست ساخته بحران آینده حتمی است.  اعضای ستاد اربعین در حالی در مرزها مشغول تدارک برای زوار هستند که اساساً دیگر ویزایی صادر نشده و زائر جدیدی در کار نیست.

  آیا نمایندگی وزارت خارجه که به نظر بی تفاوت می رسد، نمی تواند در نشستی فوری با کنسولگری عراق نسبت به افزایش ظرفیت صدور ویزا از هزار مورد به مثلا دو هزار ویزا در روز از بحران پیشگیری کند؟ پس از این هشدار های رسانه ای، مسئولیت تبعات احتمالی مشکل با چه کسی است؟

  برچسب ها :

  نظرات