آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88635
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده شرق مازندران در مجلس:

  وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح تنفس جنگل فراقانونى عمل نکند

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای ناقص و سلیقه‌ای این قانون باعث بروز مشکلاتی برای بهره‌برداران و صنایع مرتبط شده است.

  آوای شمال/ علی‌محمد شاعری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: اجرای ناقص و سلیقه‌ای این قانون باعث بروز مشکلاتی برای بهره برداران و صنایع مرتبط شده است،

  وی افزود: قانون برنامه ششم توسعه اجازه جمع‌آورى و بهره‌بردارى از درختان شکسته، افتاده و ریشه‌کن شده را داده است اما وزیر جهاد کشاورزی در یک اقدام فراقانونى و صرفا سلیقه‌اى آن را ممنوع کرده و این دستور خلاف برنامه و قانون است.

  نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر هزاران درخت خشک و شکسته افتاده در جنگل وجود دارد که در صورت بهره‌بردارى نیاز صنایع را تامین و از بیکارى کارگران و کارکنان منطقه جلوگیرى خواهد شد.

  شاعری تصریح کرد: با اجراى صحیح قانون، هم جنگل حفظ خواهد شد و هم کارگران بیکار نخواهند شد.

  وی ادامه داد: براساس قانون مجریان طرح‌ها طى سه سال و به‌تدریج باید ساماندهى شوند اما وزیر جهاد کشاورزی در دستورى خلاف قانون برنامه ششم، سازمان جنگل ها را مکلف کرده در سال نخستبرنامه خاتمه قرارداد مجریان را اعلام کند که این دستور هم خلاف برنامه است.

  سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق قانون خسارت‌هاى ناشى از اجراى طرح باید با تامین اعتبار لازم توسط دولت جبران شود اما تاکنون اعتبار لازم براى جبران خسارت تامین نشده است، از وزیر جهاد کشاورزی خواست هرچه سریع‌تر نسبت به اصلاح دستورالعمل اقدام کند تا شاهد بیکارى در سال حمایت از تولید و اشتغال نباشیم.

  شاعری با اشاره به اینکه قانون اجازه بهره‌برداری از درختان افتاده، خشک شده و ریشه‌کن شده غیرقابل احیا را به بهره‌برداران جنگل می‌دهد چگونه وزیر جهاد کشاورزی صرفا با توجیه اینکه ممکن است بهره‌برداران جنگل درختان سالم را هم مورد بهره‌برداری قرار دهند در یک اقدام سلیقه‌ای بهره‌برداری از این درختان را ممنوع اعلام کرده است؟

  وی افزود: در سالی که باید افزایش تولید و ایجاد اشتغال سرلوحه کار مسؤولان قرار گیرد شاهد آن هستیم با اقدامات سلیقه‌ای و اجرای ناقص قوانین، عملا برخلاف شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی رفتار می‌شود.

  نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر عدم بیکاری کارگران شرکت‌ها ى نکاچوب و چوب و کاغذ در پی اجرای غلط و ناقص قانون تنفس جنگل، ادامه داد: اجرای دقیق و کامل طرح تنفس جنگل نه تنها باعث بیکاری نمی‌شود بلکه به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و رونق صنایع مرتبط منجر خواهد شد.

  شاعری در پایان گفت: در همین رابطه جلسه‌ای با رئیس سازمان جنگل‌ها برگزار شد و جلالی قول داد هرچه سریع‌تر مشکلات پیش آمده را رفع کند.

  برچسب ها :

  نظرات