آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88631
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران:

  موشک‌های بالستیک ‌ایران یکی از عوامل قدرت بازدارندگی دشمنان است

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: موشک‌های بالستیک ‌ایران یکی از عوامل قدرت بازدارندگی ايران عليه دشمنان است.

  آوای شمال/ سید یدالله نبوی مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در گلوگاه اظهار کرد: پدافند غیرعامل یعنی دفاع بدون سلاح در برابر تهاجمات است، دفاع جزئی از زندگی انسان‌ها است و هر کسی در برابر تهاجم از خود دفاع می‌کند و این دفاع نیز به شرایط زمانی و مکانی بستگی دارد.

  وی اهداف پدافند غیرعامل را منطبق بر سیاست‌های کلی نظام دانست و افزود: حفظ جان انسان‌ها و تامین نیازهای حیاتی کشور در زمان بحران، جلوگیری از تخریب و آسیب‌ها به تاسیسات از دیگر اهداف است.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران، باور داشتن به پدافند غیرعامل برای مدیران دستگاه‌های اجرایی، آحاد مردم و اصناف را مهم برشمرد و ادامه داد: اگر این موضوع را در سطح جامعه نهادینه کنیم می‌توانیم جامعه را حفظ کنیم و خطرات و آسیب‌پذیری‌ها را در جامعه کاهش دهیم و مدیران باید در شرایط عادی الزامات پدافند غیرعامل را رعایت کنند.

  نبوی تصریح کرد: در مقابل جنگ نرم باید تهدیدات نرم شناسایی و در مقابل دشمن به کارگیری شود، امروزه بزرگ‌ترین هدف دشمن ولایت فقیه است که ارکان اصلی نظام را دشمنان مورد حمله قرار داده‌اند.

  وی افزود: یکی از حملات نرم دشمن حمله سایبری و شبکه‌های اجتماعی است و همچنین بدبین کردن مردم نسبت به نظام، مسئولان و اعم از سران سه قوه یکی از اهداف دشمن است و این خطر بزرگی برای ما دارد.

  این مسئول در خصوص تحدیدات جنگ‌نرم اذعان کرد: حمله سایبری و شبکه‌های اجتماعی در مقابل این خطر بزرگ خانواده‌ها نقش موثری دارند و آموزش و پرورش که لایه زیرین جامعه را در حوزه فرهنگ انجام می‌دهد، باید هوشیار باشد.

  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران تاکید کرد: هر اقدامی که برای جلوگیری از این تهدیدها انجام شود، پدافند غیرعامل نام دارد که در واقع کم هزینه‌ترین راه برای استحکامات نظام در حوزه‌های زیرساختی، اجتماعی، فرهنگی‌و اقتصادی است که اگر نباشد تمامی دستاوردها به هدر می‌رود.

  نبوی در پایان گفت: موشک‌های بالستیک ‌ایران یکی از عوامل قدرت بازدارندگی ایران علیه دشمنان است، برای اینکه در مملکت زنده بمانیم و در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنیم باید زمینه دفاعی را در حوزه‌های عامل و غیر عامل داشته باشیم و تنها راه مبارزه با جنگ نرم دشمن، پیروی از فرهنگ عاشورا و عاشورایی است.

  برچسب ها :

  نظرات