آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88618
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد:

  جذب ۱۰۸ درصد اعتبار مکانیزاسیون در محمودآباد

  مدير جهاد كشاورزی شهرستان محمودآباد از جذب ۱۰۸ درصدي اعتبارات مكانيزاسيون در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان خبر داد.

   آوای شمال/ احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: با برنامه‌ریزی اداره طرح و برنامه و همچنین اداره تولیدات گیاهی، هدایت متقاضیان از سوی مراکز تابعه مبلغ ۳۰ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون در این شهرستان جذب شد.

  وی با بیان اختصاص ۲۸ میلیارد ریال اعتبار در بخش مکانیزاسیون سال ۹۶ شهرستان محمودآباد افزود: با هماهنگی و ارتباط مناسب مدیریت با سرپرستی بانک کشاورزی شهرستان برای خرید ۱۷ دستگاه تراکتور، ۲۰ دستگاه کمباین برنج، ۵۰ دستگاه تیلر و ۷ دستگاه نشاکار ۴ و ۶ ردیفه و یک طرح شیلات و یک دستگاه ادوات کشاورزی به کشاورزان محمودآبادی فراهم شد.

  این مسئول ادامه داد: در ۶ ماهه امسال ۳۰ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال معادل ۱۰۸ درصد کل اعتبار این شهرستان برای خرید ۹۶ دستگاه ماشین‌آلات کشاورزی جذب شده است.

  صادقی یادآور شد: از اول سال‌جاری تا کنون از محل خط اعتباری فاز ۵ مکانیزاسیون کشاورزی، تسهیلات با سود ۱۵ درصد و سهم آورده ۲۰ درصد به متقاضیان پرداخت می شود و همچنین ۸۷ نفر در سامانه رصد ثبت شده اند.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به ارتقاء ضریب مکانیزاسیون در این شهرستان تصریح کرد: درگذار از کشاورزی سنتی و رسیدن به شاخصه‌های بالای تولید و کشاوری مدرن با بهرمندی از سیستم‌های مکانیزه و استفاده از ماشین‌آلات کشاورزی، علاوه بر سهولت در فعالیت‌های بخش کشاورزی در اجری عملیات کاشت، داشت و برداشت با کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان تولید در واحد سطح، موجب ارتقاء در آمد و بهبود معیشت زندگی کشاورزان خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات