آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88605
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  قدرت دفاعی عامل ثبات و امنیت کشور است/تروریست‌ها با تدبیر ایران زمین‌گیر و نقره داغ شدند

  امام جمعه محمودآباد درباره فرمایشات رهبری در جمع نیروهای ارتشی گفت:موضوع قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره،معامله و چانه‌زنی نمی‌باشد و قدرت دفاعی عامل ثبات و امنیت کشور بوده که آمریکا با دشمنی‌های فشرده جدید و تعقیب خط تحریم در پی جبران شکست‌های خود در منطقه می‌باشد.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهارکرد: سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروهای مسلح و دانش آموختگان ارتش جمهوری اسلامی ضمن تاکید بر حفظ آمادگی و ماموریت ارتش در حفظ امنیت کشور در مسائل اساسی داخلی و بین المللی مواضع جدی و همه جانبه‌ای ارائه فرمودند.

  وی افزود: موضوع اقتصاد یکی از فرازهای مهم این مواضع بود که اعلام داشته‌اند اقتصاد متکی به نفت اقتصاد ناامن است و کشور باید از وابستگی به نفت خارج شود و علت دشمنی آمریکا و فشار بر مولفه‌های قدرت ایران از مواضع خاص این سخنرانی بوده است.

  موسوی خاطرنشان کرد: حضرت آقا ابراز داشته‌اند که موضوع قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره،معامله و چانه‌زنی نمی‌باشد و قدرت دفاعی عامل ثبات و امنیت کشور بوده و آمریکا با دشمنی‌های فشرده جدید و تعقیب خط تحریم در پی جبران شکست‌های خود در منطقه می‌باشد.

  امام جمعه محمودآباد درباره سفر وزیر امورخارجه آمریکا به منطقه عنوان کرد:با سفر وزیر خارجه آمریکا به بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس و مواضع بی شرمانه و حاد وی نسبت به جمهوری اسلامی ایران و همنوایی و همراهی وزیر خارجه عربستان و ذوق زدگی عربستان و رژیم صهیونیستی از رئیس سبک عقل و بی چاک دهان آمریکا همه و همه از عمق درد و سوزش اقدامات جبهه مقاومت در عراق،سوریهو لبنان دارد.

  این مسئوول اضافه کرد: رئیس دیپلماسی دولت آمریکا در پی انحراف افکار عمومی است که ایران را عامل ناامنی در منطقه دانسته حال اینکه همگان می‌دانند که تروریست‌ها با تدبیر ایران زمین گیر و نقره داغ شده و داغ به دل آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه و صهیونیست‌ها گذاشته است.

  موسوی گفت: با این اقدامات وزیر امور خارجه دست از پا درازتر منطقه را ترک و مسئوولین عراقی بصورت جدی در مقابل مواضع آنها ایستاده و در دیدار نخست وزیر عراق با رهبری معظم انقلاب و اظهارات ایشان مبنی بر دفاع از نیروهای مردمی و قدردانی مسئوولین عراقی تیر خلاصی بر رجزخوانی‌های آمریکا در منطقه زده شد که ضروری است با هوشیاری مسئوولان عراقی از مکر آمریکایی‌ها برحذر باشند.

  امام جمعه محمودآباد درباره مسائل دنیای اسلام بیان کرد: از جمله توطئه‌های مختلف بیش از پیش که چهره خود را برملا کرده و چنانچه هوشیاری مسلمانان و مسئوولین کشورهای اسلامی نباشد هر آینه ممکن است صدمات جدی و غیر قابل جبرانی را به همراه د اشته باشد.

  وی افزود: مسئله میانمار و مسلمانان روهینگیایی و آواره کرده صدها هزار نفر مسلمانان از فتنه‌های قومی و تسویه حساب قومی بوده که شرمندگی سازمان‌های جهانی را به همراه داشته و مسلمانان باید خود تخفیف دهنده این مصیبت باشند و چشم داشتن به مدعیان حقوق بشر و سازمان‌های بین المللی چندان نتیجه نخواهد داشت.

  موسوی یادآور شد :در حال حاضر ۳۲۴ هزار نفر کودک بی سرپرست و ۲۵ هزار نفر زن باردار که امکانات دارویی ندارند و از هلال احمر ایران تقاضای کمک مالی داشته که همه مردم مومن و نمازگزاران امروز در سراسر مصلی‌های نماز جمعه کشور به داد مردم مسلمان میانمار می‌رسند.

  خطیب جمعه محمودآباد درباره همه پرسی اقلیم کردستان اظهار کرد: موضوع همه پرسی اقلیم کردستان غیر قانونی بوده و تعلیق همه پرسی با فشار دولت مرکزی و کشورهای همسایه کار بسیار درست بوده که باید این اقدام لغو شده و رئیس صهیونیستی اقلیم که دو سالی از زمان مسئوولیت وی گذشته اقدام خیره‌سرانه‌ای بود که شکست مفتضحانه‌ای خوردند.

  موسوی تاکید کرد: در این حرکت مرجعیت به همراه مردمو مسئوولین عراقی سهمی بزرگ داشتند و سردرگمی محور غربی عربی در نوع و نحوه مقابله با اقدامات نیروهای محور مقاومت شرایط جدیدی را به منطقه تحمیل کرده که مراقبت از این شرایط و جلوگیری از تنش‌های داخلی بسیار ضروری می‌باشد.

  وی ادامه داد: نیروهای مردمی در عراق باید بصورت خیلی قوی از این کار حمایت کرده و این ظرفیت‌های بزرگ روز به روز به مدیریت صحنه‌ها پرداخته و از مصادره این پیروزی‌ها توسط ائتلاف‌های قلابی در مقابله با تروریست‌ها بایستی جلوگیری شود.

  این مسئوول بیان کرد:نیروهای مردمی حشدالشعبی فرا مذهبی بوده و یک نهاد اصیل از دل همه مردم عراق است که وادادگی‌ها را از بین برده و نقش مهمی در شکست توطئه جهانی بر علیه جبهه مقاومت داشته و دارد که با دست ابتکار مرجعیت شجاع و بصیر عراق تحقق یافته است.

  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد:تغییرات در منطقه و مواضع کشورهای دخیل در حمایت از تروریست‌ها در سوریه و عراق از رویکردهای مهم این مقطع بوده که باید از این فرصت استفاده کرد.

  موسوی در پایان گفت: از ورود ترکیه در نقش آفرینی‌های جدید بایستی استفاده لازم شده و توجه به ابعاد آن هم اقرایی لازم را ایجاد و از مواضع و اتفاقات بین کشورهای حوزه خلیج فارس و موضوع قطر هم باید استفاده لازم صورت پذیرفته و زمینه توافقات اثرگذار بین کشورهای بزرگ منطقه را فراهم و مسئوولین طراز اول کشورمان فضای موجود را به صورت ویژه و تهاجمی مدیریت نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات