آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88596
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  مدرس دانشگاه‌های مازندران:

  سرمایه‌گذاری خارجی خاصی در ایران نشده است/ برجام تنها منافع اروپا را تامین کرد

  مدرس دانشگاه‌های مازندران گفت: در پسابرجام کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری خاصی که منجر به تولید و اشتغال در ایران شده باشد نداشتند.

  آوای شمال/ صادق‌علی رنجبر طی گفت‌وگویی در ارتباط با موضع کشورهای اروپایی در ارتباط با برجام، اظهار کرد: در جریان توافق هسته‌ای، فرانسه نقش پلیس بد منطقه را بازی می‌کرد.

  وی افزود: حمایت این کشور از برجام قطع به یقین زمینه حفظ منافع مادی این کشور را فراهم می‌کند، وگرنه فرانسوی‌ها بارها و بارها نشان دادند که چندان مثل دیگر کشورهای اروپایی علاقه‌مند به پیشرفت کشور ما نیستند.

  مدرس دانشگاه‌های مازندران در پاسخ به این سؤوال که کشورهای اروپایی تا چه زمانی پایبند به برجام هستند، بیان کرد: نوع چینش مفاد برجام در حال حاضر به نفع این کشورها است.

  رنجبر با اعلام اینکه کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری خاصی که منجر به تولید و اشتغال در کشور شده باشد نداشتند، گفت: کالاهای این کشور به قیمت بسیار بالا در ایران به فروش می‌رود و از بازار کشور ما به خوبی استفاده می‌کنند.

  وی به فعالیت پژو در ایران اشاره کرد و ادامه داد: این شرکت در حال فعالیت است ولی قیمت این کالا را خودش تعیین کرده، کارگر ارزان و محصول تولیدی را با قیمت بسیار بالا دوباره به ما می‌فروشد.

  مدرس دانشگاه‌های مازندران با اشاره به وضعیت جغرافیایی کشور ما و ارتباط با کشورهای حاشیه دریایی خزر، تصریح کرد: کشورهای اروپایی از این ظرفیت برای دست‌یابی به بازارهای هدف استفاده می‌کنند، ایران در حال حاضر مرکز ترانزیت منطقه است.

  رنجبر خاطرنشان کرد: تا زمانی که کمترین حق و حقوق از برجام به ما برسد، آنها به آمریکا فشار می‌آورند.

  وی اضافه کرد: بنده احساسم این است که آنها در حال حاضر به دلیل بستن قراردادهای مالی از آمریکا در ایران جلو افتادند و منافع آنها در برجام است.

  مدرس دانشگاه‌های مازندران در پایان یادآور شد: تا چه زمانی این کشورها به پای برجام می‌مانند قابل پیش‌بینی نیست ولی آنها منفعت‌طلب هستند و تنها به فکر حفظ منافع خویش هستند.

  برچسب ها :

  نظرات