آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88595
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  اقتصاددان اصلاح‌طلب:

  عوامل نفوذی خارجی در اقتصاد کشور حضور دارند

  یک اقتصاددان اصلاح‌طلب، احتمال حضور عوامل نفوذی خارجی در حوزه اقتصاد کشور را قویا تأیید کرد.

  آوای شمال/ حسین راغفر در گفت‌وگویی اظهار کرد: باید به نفوذ خارجی که در این سالها شاهد هستیم که در بین نظام تصمیم‌گیری، مقامات یا در نهادهای سیاسی و حتی نظامی نفوذ کرده باشند توجه داشت.

  وی افزود: اگر این همه تلاش برای نفوذ در این نهادهای سیاستگذار در کشور از سوی خارجی‌ها وجود داشته حتما بایستی که نسبت به حضور آنها و مداخلات‌شان برای تخریب اقتصاد کشور هم توجه داشت.

  این استاد اقتصاد تأکید کرد: می‌بینیم حتی سیاست‌هایی که اعمال می‌شود در بسیاری از مواقع زمینه‌های رشد نارضایتی را در جامعه به وجود می‌آورد و هیچ دستگاه نظارتی وجود ندارد که از آن وزارتخانه‌ یا از آن دستگاه مربوطه پاسخ بخواهد که آن را نسبت به تصمیماتی که موجب بروز نارضایتی‌های عمومی در جامعه شدند پاسخگو کند و از آنها سوال کند که این تصمیمات به چه دلیل اتخاذ شده و منافع چه کسانی را تأمین کرده است.

  راغفر درباره عواقب این وضعیت اظهار کرد: بنابراین پیامدهای چنین وضعیتی این می‌شود که ممکن است بسیاری از افراد عوامل نفوذی خارجی در حوزه اقتصاد کشور باشند که من اصلا این را به هیچ وجه منتفی نمی‌دانم بلکه قویا فکر می‌کنم اینها حضور دارند، اما باید زمینه‌هایی که در ابتدا گفتم را به آن افزود که این زمینه‌ها عملا به ایجاد یک نوع بی‌نظمی در فضای اقتصادی کشور کمک می‌کند و سبب می‌شود که زمینه‌های عدم استقرار قواعد رفتاری مناسب در اقتصاد جامعه‌ رشد کند و این اختلالات را در جامعه دامن می‌زند.

  وی ادامه داد: عده‌ای هم خودشان را در پشت این اختلال‌هایی که در اقتصاد کشور به وجود می‌آید پنهان می‌کنند و خود این اختلال‌ها می‌تواند زمینه فرصت طلبی‌ها و فسادهای گسترده و بعد نارضایتی بیشتر در جامعه را فراهم کند.

  برچسب ها :

  نظرات