آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88594
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  در 6 ماهه نخست سال 96 صورت گرفت

  درآمد ۴۵ میلیارد تومانی ثبتی در مازندران

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران میزان درآمدهای ثبتی کسب شده سال جاری در این استان را بیش از 456 میلیارد ریال اعلام کرد.

  اوای شمال/ محمدحسن بهادر در جمع خبرنگاران از کسب بیش از ۴۵۶ میلیارد ریال درآمدهای ثبتی در شش ماهه اول سال جاری خبر داد و اظهار کرد: درآمدهای محقق شده استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است.

  وی افزود: از این مبلغ ۲۶۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال آن مربوط به ردیف درآمدهای استانی و ۱۹۰ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال آن مربوط به ردیف درآمد ملی است.

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد: درآمد مصوب استانی اداره کل ثبت اسناد و املاک در ۶ ماهه نخست امسال ۱۸۵ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال بوده است که در این مدت علاوه بر تحقق درآمد فوق مبلغ ۸۱ میلیارد و ۱۸۵ میلیون نیز مازاد درآمد کسب شده است.

  این مسئول خاطرنشان کرد: از مجموع این درآمدها ۹۴ میلیارد و ۱۵۵ میلیون ریال درآمد حاصل از اجرای ماده ۱۷ قانون جامع(کاداستر) بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱۸ درصد رشد داشته است.

  بهادر تصریح کرد: بیش از ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز بابت ۸ درصد سهم شهرداری‌ها از درآمد سران دفاتر اسناد رسمی به حساب آنها واریز شد و طبق قانون بودجه از محل درآمدهای خدمات ثبتی ۴۲ درصد به جمعیت هلال احمر و ۸ درصد به شهرداری‌ها تعلق می‌‌گیرد.

  وی در پایان با اشاره به اینکه دومین دستگاه پردرآمد استان به دلیل استیجاری بودن ۱۰ واحد ثبتی، سالانه بیش از ۷ میلیارد ریال اجاره‌بها پرداخت می‌کند، گفت: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته، مبلغ ۴۷ میلیارد ریال بودجه عمرانی برای ساختمان در دست ساخت اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ساری اختصاص داده شد که در نوع خود کم‌نظیر بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات