آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88504
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نظر فراکسیون مستقلان ولایی درباره «اردکانیان و غلامی»

  عضو کمیسیون مستقلان ولایی مجلس جزئیات نشست اعضای فراکسیون متبوعش با وزرای پیشنهادی نیرو و علوم را تشریح کرد.

  آوای شمال/ شهباز حسن‌پور بیگلری عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست مشترک اعضای فراکسیون متبوعش با رضا اردکانیان و منصور غلامی وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، گفت: این نشست صبح امروز (چهارشنبه ۳ آبان) با حضور اکثریت اعضای فراکسیون برگزار شد.

  وی افزود: در این جلسه آقایان اردکانیان و غلامی نقطه‌نظرات و برنامه‌ها و کارنامه خود در حوزه‌های تخصصی وزارت علوم و نیرو را تشریح کردند و نمایندگان عضو فراکسیون نیز سؤالات خود را مطرح و دیدگاه‌ها و نکته‌نظرات‌شان را درباره مسائل مختلف بیان کردند و وزرای پیشنهادی هم به این سئوالات و ابهامات پاسخ دادند.

  عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ادامه داد: وزیر پیشنهادی نیرو در این جلسه برنامه‌های خود را را درباره استفاده از شیوه‌های نوین و تجدیدپذیر مانند استفاده از انرژی خورشیدی و بادی برای تولید برق را توضیح و برنامه‌های خود را درباره حل مشکلات آب ارائه داد و نکاتی را نیز در زمینه انتقال آب میان حوزه‌ای ارائه داد.

  نماینده مردم سیرجان در مجلس با اشاره به بخش دیگری از این جلسه، عنوان کرد: وزیر پیشنهادی نیرو در این جلسه به بحث قانونمند کردن حق‌آبه‌ها اشاره کرد و گفت ایجاد حق‌آبه‌های قانونی در بخش آب آشامیدنی، دامپروری، پرورش آبزیان و کشاورزی نیز در برنامه‌های بنده گنجانده شده است.

  وی به حضور منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم در جلسه فراکسیون مستقلان اشاره کرد و تصریح کرد: وزیر پیشنهادی علوم با بیان اینکه مراکز آموزش عالی باید توسعه کمی و کیفی داشته باشند، گفت برنامه‌هایی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دارد.

  حسن‌پور افزود: غلامی با تاکید بر اینکه تشکیل کار‌گروه تخصصی برای تعامل بین دانشگاه و مراکز صنعتی در برنامه‌های وی گنجانده شده گفت هدف از تشکیل این کار‌گروه، تعامل هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه است.

  عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان خاطرنشان کرد: در پایان این نشست، نمایندگان سوالات خود از وزیر پیشنهادی علوم در زمینه‌های کرسی‌های آزاداندیشی و تشکل‌های دانشجویی و … مطرح کردند که غلامی در این باره توضیحاتی را ارائه داد.

  حسن‌پور تصریح کرد: با توجه به جو حاکم بر فراکسیون می‌توان گفت نظر اکثریت اعضا نسبت به وزرای پیشنهادی نیرو و علوم مثبت است.

  انتهای‌ پیام/

  برچسب ها :

  نظرات