آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88436
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  حجت‌الاسلام رئیسی:

  اربعین قدرت راهبردی و نرم جهان اسلام است/ امام حسین (ع) مظهر تمدن دنیا

  تولیت آستان قدس رضوی، اربعین را قدرت راهبردی و نرم جهان اسلام عنوان کرد.

  آوای شمال/ به نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آیین بدرقه خدام و زوار اربعین حسینی که در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار شد، اربعین را نمود و نمادی برای بقای پیام حیات‌بخش عاشورا خواند و اظهار کرد: نهضت عاشورا با فطرت انسان‌‌ها سخن دارد؛ دفاع از مظلوم، اخلاق، ایثار و از خودگذشتگی پیام‌هایی از عاشوراست.

  وی تصریح کرد: نجات و حیات اخلاق انسانی در گروی پاسداشت عاشوراست؛ مفاهیمی که در نهضت عاشورا خلق شد مایه نجات انسان در همه اعصار و قرون است.

  تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه اربعین تابلو و پرچم بلندی پیش روی انسان معاصر است تا پیام عاشورا گم نشود، اظهار کرد: قطرات اشک محبان اهل بیت (ع) برای اباعبدالله الحسین (ع) قدرت نرم اسلام و نظام اسلامی است.

  عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اربعین قدرت راهبردی و قدرت نرمی برای اسلام و جنبش‌های اسلامی است تا این قدرت نرم در مقابل جهانیان به نمایش گذاشته شود.

  وی با اشاره به این مطلب که راهپیمایی اربعین نهضتی است که سالکان این مسیر از سر دلدادگی به اهل بیت (ع) در این مسیر گام می‌نهند، ابراز کرد: راهپیمایی اربعین در رسانه‌های مستکبران سانسور می‌شود تا قدرت راهبردی اسلام نمود نداشته باشد.

  تولیت آستان قدس رضوی راهپیمایی اربعین را نمایشی عظیم و حضور پر معنایی از دلدادگان امام حسین (ع) خواند و بیان کرد: راهپیمایی اربعین جلوه‌هایی از وحدت و انسجام ملت مسلمانان، گرایش به معنویت و تدین، استکبارستیزی، دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی و ایستادگی در راه هدف است.

  وی گفت: بارگاه مطهر اباعبدالله الحسین (ع) نه تنها میعادگاه فرشتگان و ملائک بلکه زمینیان نیز بوده و اربعین جلوه‌‌ای از تشکیل امت واحده اسلامی و نویدبخش ظهور حضرت ولی عصر (عج) برای تحقق عدالت در جهان است.

  رئیسی با بیان اینکه اربعین جلوه حرکت پایدار و رو به جلو برای امت اسلامی است، عنوان کرد: حضور در این راهپیمایی عظیم عبور از همه سیطره‌های کمیت در عالم و پیوست به خیل عظیمی از کیفیت عشق و دلدادگی به معنویت است.

  تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: گویا قرار است به نام حسین بن علی (ع) عالم متحول و دل‌ها را در عالم تسخیر این امام همام شود، موکب‌ها در اربعین منحصر به مسلمانان نیست، بلکه تمام ادیان توحیدی در این راهپیمایی حضور دارند.

  وی اباعبدالله الحسین (ع) را مظهر تمدن در جهان معرفی و اظهار کرد: راهپیمایی اربعین به هیچ دولت و حزبی وابسته نیست بلکه تنها متعلق به مردم است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به هجمه‌های دشمنان به مقوله زیارت، اظهار کرد: امروز جهل مدرن زندگی انسان معاصر را مورد هجمه قرار داده است و این حضور از جامعه انسانی جهل زدایی می‌کند.

  وی اضافه کرد: امروز زیارت در تربیت نفوس انسان‌ها بسیار اثرگذار است و به همین دلیل از سوی مستکبران به شدت مورد هجوم قرار می‌گیرد، اربعین برای آن است که عاشورا در تمام لایه‌های زندگی انسان معاصر ساری و جاری شود.

  وی با تأکید بر این مطلب که انقلاب اسلامی یکی از جلوه‌های مهم نهضت عاشوراست. تصریح کرد: پیش از انقلاب اربعین‌ها در هر یک از شهرهای این کشور تحول ایجاد می‌کرد تا سرانجام انقلاب اسلامی محقق شد.

  وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین جلوه دلدادگی و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و ایمان به خداوند متعال است. تمام ایستادگی‌ها و مقاومت‌ها در عالم درس گرفته از عاشورای حسین بن علی (ع) است.

  رئیسی حضور خادمان رضوی در ایستگاه‌های خدمت‌رسانی اربعین، موجب ارتقاء شور معنوی این راهپیمایی دانست و گفت: خادمان رضوی در مرز مهران، مسیر راهپیمایی اربعین و سامرا به زائران حسینی خدمت‌رسانی خواهند داشت، امیدواریم تمام تلاش‌های خدام و زائران در پیشگاه الهی محفوظ خواهد بود و اجر آن را اباعبدالله الحسین (ع) خواهد داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات