آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88429
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  گزارش فارس از نخستین پرونده کمپین «نذر مهربانی»

  با کمک خیرین «نسرین»، «محمد» و «عماد» صاحب خانه شدند/ لبخند شادی بر چهره سه کودک مبتلا به بیماری صعب العلاج

  با تشکیل کمپین «نذر مهربانی» در خبرگزاری فارس و کمک مردم، خیرین و موسسه خیریه وفاق سبز علوی برای سه کودک مبتلا به بیماری نادر منزل مسکونی تهیه و بخشی از هزینه‌های درمانی آنها تأمین شد.

  آوای شمال/ «نسرین و محمد، خواهر و بردار بلوچی که اهل یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان هستند، هر دو از ابتدای تولد با سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند. وضعیت بیماریشان سبب شده پدر هر ماه همراه کودکان ۱۲ و ۱۴ ساله‌اش به تهران بیاید تا شاید پزشکان مرهمی برای زخم‌های فرزندانش داشته باشند. این دو کودک هر دو مبتلا به نوعی از سرطان پوست هستند و ظاهر صورتشان هم تا حدود زیادی گویای این مسئله است.»

  این مطلب گویای بخشی از وضعیت این دو خواهر و برادر سیستانی است، خواهر و برادری که از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار نبودند و برای درمان راهی تهران شدند تا شاید بتوانند راهی برای درمان پیدا کنند.

  «عماد،کودکی با بیماری نادر ژنتیکی»

  «عماد» نام کودکی مبتلا به بیماری نادر ژنتیکی است،هنگامی‌ که خانواده وی پس از پیگیری‌ها و مراجعات فراوان راهی برای درمان فرزندشان پیدا نکرده بودند، با مراجعه به مجلس شورای اسلامی تقاضای دیدار با نمایندگان مجلس را داشتند که این دیدار مصادف شد با حمله تروریست‌های داعش به مجلس شورای اسلامی!

  اما تلاش این خانواده که برای نجات جان این کودک از لنز دوربین‌های عکاسان دور نماند و همین موضوع باعث پخش تصاویر این کودک در رسانه‌های داخلی و خارجی شد؛ پس از انتشار این عکس‌ها خانواده عماد در مصاحبه‌ای دلیل مراجعه‌شان به مجلس را پیگیری درمان بیماری کودکشان عنوان کردند.

  پس از اطلاع خبرنگار فارس از وضعیت جسمانی و مالی نامناسب این خانواده‌ها، این خبرگزاری طی گزارشی به شرح حال این کودکان پرداخت و با تشکیل کمپینی از مردم جامعه و خیرین برای کمک و یاری این کودکان دعوت به‌عمل آورد.

  هنوز مدت زمان زیادی از انتشار این گزارش نگذشته بود که خیرین، بازیگران و تعداد کثیری از مردم جامعه برای کمک به این دو کودک بیمار گام برداشتند و هریک در حد توانشان برای بهبود یافتن وضعیت آن‌ها کمک کردند. برخی از افراد با کمک مالی و برخی دیگر با حضور در بیمارستان و ملاقات کردن این دو کودک سعی کردند زخمی از زخم‌های آن‌ها را مداوا کنند.

  «کمپین نذر مهربانی»

  با برگزاری کمپین «نذر مهربانی»، طی مراسمی از خانواده «نسرین و محمد» و همچنین عماد پسر مشهور حادثه تروریستی مجلس و جمعی از خیران دعوت به‌عمل آمد، که در این جلسه خیران قول تهیه منزل مناسب و تأمین هزینه‌های درمانی را به این خانواده دادند.

  اکنون نزدیک به دو ماه از برگزاری این کمپین می‌گذرد و با همت خیرین و موسسه «وفاق سبز علوی» برای این خانواده منزلی مناسب تهیه شد که همین حس نوع‌دوستی توانست خنده را بر لب‌های نسرین و محمد جاری سازد.

  بذر مهربانی

  پس از اطلاع یافتن خیران و رئیس موسسه خیریه بنیاد سبز علوی طی جلسه‌ای که با مسئولان این سازمان و خانواده این دو کودک بلوچ برگزار شد، در پس اطلاع رسانی‌های صورت گرفته توسط خبرگزاری فارس و اعلام شماره حساب جهت دریافت کمک‌های مردمی خیرین و مردم جامعه مبلغی بالغ بر ۸۸۰/۸۲۶/۸۹۴ ریال جمع آوری و برای تهیه منزل برای خانواده‌های این بیماران نادر تخصیص داده شد.

  از جمله کمک‌های موسسه وفاق سبز علوی و خیرین می‌توان به تخصیص ۹۵۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال جهت خرید و بازسازی یک باب منزل برای خانواده «نسرین و محمد» و تخصیص ۲۵۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال جهت اجاره یک باب منزل مسکونی برای خانواده «عماد» در نظر گرفته شد.

  همچنین موسسه خیریه وفاق سبز علوی با کمک خیرین اقدام به خرید لوازم مورد نیاز منزل این دو خانواده کمک بسیاری برای تامین آسایش این کودکان انجام داد.

  خبرگزاری فارس از تمامی خیرین و این موسسه خیریه قدردانی به‌عمل می‌آورد.

   

  برچسب ها :

  نظرات