آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88419
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  عضو هیأت علمی دانشگاه‌های مازندران:

  کالاهای سرمایه‌ای پس از برجام وارد کشور نشد

  عضو هیأت علمی دانشگاه‌های مازندران با اعلام اینکه کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری خاصی که منجر به تولید و اشتغال در کشور شده باشد نداشتند، گفت: کالاهای این کشور به قیمت بسیار بالا در ایران به فروش می‌رود و از بازار کشور ما به خوبی استفاده می‌کنند.

  آوای شمال/ صادق‌علی رنجبر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در ساری در ارتباط با موضوع کشورهای اروپایی در ارتباط با برجام، اظهار کرد: اگر در جریان توافق هسته‌ای دقت کرده باشید فرانسه نقش پلیس بد منطقه را بازی می‌کرد.

  وی تصریح کرد: حمایت این کشور در حال از برجام قطع به یقین زمینه حفظ منافع مادی این کشور را فراهم می‌کند، و گرنه فرانسوی‌ها بارها و بارها نشان دادند که چندان مثل دیگر کشورهای اروپایی علاقه‌مند به پیشرفت کشور ما نیستند.

  عضو هیأت علمی دانشگاه‌های مازندران در پاسخ به این سؤوال که کشورهای اروپایی تا چه زمانی پایبند به برجام هستند، افزود: نوع چینش مفاد برجام در حال حاضر به نفع این کشورها است.

  وی با اعلام اینکه کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری خاصی که منجر به تولید و اشتغال در کشور شده باشد نداشتند، گفت: کالاهای این کشور به قیمت بسیار بالا در ایران به فروش می‌رود و از بازار کشور ما به خوبی استفاده می‌کنند.

  رنجبر به فعالیت پژو در ایران اشاره کرد و ادامه داد: این شرکت در حال فعالیت است ولی قیمت این کالا را خودش تعیین کرده، کارگر ارزان و محصول تولیدی را با قیمت بسیار بالا دوباره به ما می‌فروشد.

  وی با اشاره به وضعیت جغرافیایی کشور ما و ارتباط با کشورهای حاشیه دریایی خزر، بیان کرد: کشورهای اروپایی از این ظرفیت برای دست‌یابی به بازارهای هدف استفاده می‌کنند، ایران در حال حاضر مرکز ترانزیت منطقه است.

  عضو هیأت علمی دانشگاه‌های استان مازندران خاطر نشان کرد: تا زمانی که کمترین حق و حقوق از برجام به ما برسد، آنها به آمریکا فشار می‌آورند.

  وی اضافه کرد: بنده احساسم این است که آنها در حال حاضر به دلیل بستن قراردادهای مالی از آمریکا در ایران جلو افتادند و منافع آنها در برجام است.

  رنجبر یادآور شد: تا چه زمانی این کشورها به پای برجام می‌مانند قابل پیش‌بینی نیست ولی آنها منفعت‌طلب هستند و تنها به فکر حفظ منافع خویش هستند.

  برچسب ها :

  نظرات