آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88409
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار قیزل اوردا قزاقستان در مازندران:

  ایران وحدت ملی خود را به جهان نشان داد/ مناسبات بین‌استانی ایران و قزاقستان افزایش یابد

  استاندار قیزل اوردا قزاقستان گفت: در طی سال‌های اخیر، ایران وحدت ملی خود را به تمام کشورهای جهان نشان داد.

  آوای شمال/ کوشر بایف در نشست هیئت قزاقستان با استانداری مازندران با ابراز خرسندی از سفر به استان مازندران، سفر خود را در طی این چندین روز به ایران خوب ارزیابی و اظهار کرد: در طی این سال‌ها، شما وحدت ملی خود را به تمام کشورهای جهان نشان دادید و کشور ما نیز با حضور و رهبری نظربایف، اثرات خوبی را داشته است.

  وی افزود: امروزه کشور قزاقستان یکی از کشورهای دارای احترام در جهان است و نظربایف نیز در جهان دارای احترامی برجسته است.

  استاندار قیزیل اوردا در کشور قزاقستان با اعلام اینکه کشور ما از امسال به‌عنوان عضو غیردائم شورای سازمان ملل متحد شده است و در چارچوب این سازمان با کشور دوست و برادر خود ایران همکاری می‌کند، تصریح کرد: ما در کنار روسیه و چین، از جمله در چارچوب سازمان همکاری شانگهای با ایران همکاری می‌کنیم.

  کوشر بایف با بیان اینکه برنامه‌ریزی و توسعه استراتژی دو کشور بر اساس دستورات روسای جمهور دو کشور انجام می‌شود، به خوب بودن این روابط اشاره کرد و گفت: اکنون باید در سطح استان‌ها و سپس در سطوح بازرگانان و تجار، دانشجویان و اساتید، گردشگران و مردم عادی آن دستورات عملی شود.

  وی با بیان اینکه زمانی که استاندار استان دیگری بودم، شخصاً در موضوع احداث راه‌آهن قزاقستان- ترکمستان- ایران تلاش کردم، از بهره‌برداری آن در حال حاضر ابزار خرسندی کرد.

  کوشربایف با اشاره به اتمام ساخت یک بندر در قزاقستان و شروع ساخت بندر جدید در دریای خزر، مدت زمان ارسال بار از قزاقستان به ایران را چهار روز برشمرد و آن را ظرفیت خوبی برای دو طرف دانست.

  وی در پایان با اشاره به مذاکرات روز گذشته با استاندار مازندران در رابطه با همکاری در زمینه کشاورزی، گفت: کشور قزاقستان امکانات و ظرفیت خوبی در دامداری و کشاورزی دارد.

  برچسب ها :

  نظرات