آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88407
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آیت‌الله سیفی مازندرانی:

  جسارت دشمنان بعد از برجام بیشتر شده است/ برخی تنها شعار تبعیت از ولایت سر می‌دهند

  استاد حوزه علمیه قم با انتقاد از شعار برخی در تبعیت از ولایت، تأکید کرد: جسارت دشمنان بعد از برجام بیشتر شده است.

  آوای شمال/ آیت‌الله علی‌اکبر سیفی مازندرانی در درس اخلاق خود که بعد از درس خاج فقه برگزار شد، با اشاره به فرمایشات امیرمؤمنان در نهج‌البلاغه، اظهار کرد: حضرت فرمود کسی که در دنیا قرآن بخواند و بعد فوت کند او را به آتش می‌برند و می‌گویند او کسی بود که قرآن را می‌خواند اما در عمل به قرآن بی‌اعتنا بود.

  وی با اشاره به اینکه اگر انسان قرآن را وسیله شوخی قرار دهد حرام بوده و استهزای آیات الهی است، افزود: برخی افراد برای اینکه طرف مقابل و فرد مؤمن را مسخره کنند از آیه قرآن استفاده می‌کنند در حالی که از بین بردن حرمت مؤمن گناهی بسیار بزرگ است.

  این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه کسی که مسئول سیاست و رئیس مسلمانان باشد باید در مواضع سیاسی به قرآن عمل کند، نه این که ضد قرآن انجام دهد، تصریح کرد: قرآن کریم درباره مذاکرات می‌فرماید اگر در مذاکرات و معاهدات سیاسی خوف خیانت دارید نباید با کافران عهد ببندید.

  سیفی مازندرانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر طرف مقابل برجام را پاره کند ما آتش می‌زنیم و بار دیگر اخیرا تأکید کردند که ریز ریز خواهد شد، این حقیقت قرآنی است که اگر برای انسان خوف خیانت وجود داشته باشد برخورد جدی کند.

  وی با بیان اینکه اگر عهدی مشروع نباشد جایگاهی ندارد، یادآور شد: وقتی ولی امر برای معاهده برجام شروطی قرار می‌دهند باید انجام شود و اگر شروط مورد نظر انجام نشود، جایگاهی نخواهد داشت و بی‌اعتبار خواهد بود.

  این استاد حوزه علمیه قم، سخن ولی امر را همانند سخن امیرمؤمنان دانست و عنوان کرد: امام راحل که برخی از آن دم می‌زنند می‌فرماید همان منصبی را که رسول خدا در باب حکومت داشت فقیه نیز دارد و اگر فقیه و ولی امر حکمی کند در واقع حکم رسول خدا است.

  سیفی مازندرانی خاطرنشان کرد: چرا عده‌ای زبان خود را کنترل نمی‌کنند و می‌گویند برجام یک معاهده بین‌المللی است که هیچ شرطی نمی‌پذیرد، چرا استثنا نمی‌زنند و نمی‌گویند مگر شرطی که ولی امر انجام دهد.

  وی تصریح کرد: چرا شروط رهبر انقلاب از ابتدا تاکنون مورد بی‌توجهی واقع شده است، چرا به دستورات شرع عمل نمی کنند، ولایت فقیه استمرار ولایت پیامبر اسلام و اهل بیت(ع) است، در مقام عمل باید این مسائل را عملی کرد، این کارها مصداق به سخره گرفتن آیات الهی است.

  استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بعد از اینکه معاهده‌ای مشروع بود تا زمانی که طرف مقابل آن را رد و هجو نکند اعتبار دارد، گفت: بعد از مذاکره چه اندازه طرف‌های عهد شما را به انواع تعابیر جسارت کردند، رؤسای دولت آمریکا و مستکبران جسارت‌های بسیاری به ملت ایران کردند اما ترامپ شدیدتر و دیوانه‌تر از آنان است.

  وی افزود: از زمانی که مذاکره انجام شد متأسفانه جسارت دشمنان بیشتر هم شد، نه تنها بی‌اعتمادی از بین نرفت بلکه زبان آنها برای جسارت علیه ملت ایران درازتر شد، در مذاکرات باید که اعلام می‌کردند که معاهده مشروط به شروط ولی امر است اما نگفتند و حتی وقتی ولی امر شرطی را بیان فرمودند به آن عمل نکردند.

  سیفی مازندرانی با بیان اینکه عده‌ای موج سواری می‌کنند، اظهار کرد: امروز محکوم کردن ترامپ را همه انجام می‌دهند و حتی اهل فتنه هم این کار را می‌کنند و امری مسلم است، مهم این است که در فتنه اخیر بر موج سوار نشوند که خود را صاحب حق جلوه دهند.

  وی در پایان گفت: بر اساس قرآن باید با کسی عهد بست که از مخالفان و دشمنان مسلمانان حمایت نکند، آیا از زمانی که عهد بسته شد حمایت استکبار از اسرائیل و دشمنان ایران کمتر شده یا افزایش پیدا کرده است، وقتی افزایش پیدا کرده چرا ادامه می‌دهند، برخی ادعا می‌کنند که قرآن می‌دانند، اگر شخص جاهل یا عوام باشد انسان می‌گوید که اطلاعی ندارد اما کسانی که ادعای علم به قرآن می‌کنند اما آن را عمل نمی‌کنند قطعا مصداق استهزا آیات الهی است.

  برچسب ها :

  نظرات