آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ , Tuesday 23 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8838
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۳
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  هم نایب‌رئیسی AFC را می‌خواهم، هم‌نایب‌رئیسی فیفا را!

  آوای شمال/ در روز ۲۹ می (۸ خرداد ۹۴) انتخابات کرسی‌های مهم کنفدراسیون فوتبال آسیا در کشور بحرین برگزار می‌شود. در آنجا قرار است تمام فدراسیون‌ها آرای خود را به صندوق بیندازند و در نهایت علاوه بر رئیس AFC، نایب‌رئیس‌ها و اعضای کمیته اجرایی هم انتخاب شوند. از همین حالا تنور انتخابات داغ شده و […]

  آوای شمال/ در روز ۲۹ می (۸ خرداد ۹۴) انتخابات کرسی‌های مهم کنفدراسیون فوتبال آسیا در کشور بحرین برگزار می‌شود. در آنجا قرار است تمام فدراسیون‌ها آرای خود را به صندوق بیندازند و در نهایت علاوه بر رئیس AFC، نایب‌رئیس‌ها و اعضای کمیته اجرایی هم انتخاب شوند. از همین حالا تنور انتخابات داغ شده و پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است. این پیش‌بینی‌ها از قدرت‌نمایی شیخ‌سلمان می‌گویند و تکلیف ایران را در معادلات مشخص می‌کنند.

  شیخ‌سلمان تنها کاندیدای ریاست؟!
  می‌گویند از همین حالا تکلیف مشخص است. مسئولان بلندپایه فدراسیون انصراف «شیخ طلال بن‌فهد» رئیس فدراسیون فوتبال کویت از حضور در انتخابات را، عاملی محکم برای تثبیت ریاست دوباره شیخ‌سلمان می‌دانند. تا به حال هیچ‌کس برای ریاست AFC کاندیدا نشده و پیش‌بینی‌ها می‌گویند شیخ‌سلمان تنها گزینه خواهد بود. جالب اینجاست که کفاشیان در انتخابات دو سال قبل به او رأی داد و حالا هم حامی اصلی شیخ‌سلمان به حساب می‌‌آید. رئیس فدراسیون نقشه‌ها در سر دارد و می‌خواهد از رابطه خوبش با شیخ‌سلمان به نفع بالا کشیدن ایران استفاده کند. البته بعضی‌ها عقیده دارند در نهایت رئیس بحرینی AFC، کفاشیان را دور می‌زند!

  کفاشیان و ۴ روز فرصت
  علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال تنها ۴ روز دیگر برای ثبت‌نام در انتخابات فرصت دارد. او قصد دارد برای نایب‌رئیسی و کمیته اجرایی کاندیدا شود و در نهایت یکی از این پست‌ها را به ‌دست بیاورد. فرصت انتخابات ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) به پایان می‌رسد و در صورتی که رئیس کاندیدا شود، حق حضور در انتخابات را خواهد داشت. کفاشیان ظاهراً این روزها مشغول پر کردن فرم‌های لازم است.

  خیال کفاشیان راحت است؟
  کفاشیان دو نقشه در سر دارد‌؛ نایب‌رئیسی AFC و نایب‌رئیسی فیفا. هر چند عده‌ای معتقدند این بازی‌ها سرکاری است و او به هیچ‌وجه برای نایب‌رئیسی رأی نمی‌آورد اما کفاشیان هر جا می‌نشیند، از اهداف بزرگ خود می‌گوید. او می‌گوید مقبولیت زیادی در آسیا دارد و علاوه بر هم‌پیمان‌های شرقی، در غرب هم توانسته به کشورهایی چون کویت و قطر نزدیک شود. کفاشیان جزو حامیان اصلی شیخ‌سلمان است و به دلیل همین حمایت، اماراتی‌ها را از دست داد. رئیس فدراسیون از حالا می‌گوید برای نایب‌رئیسی در منطقه آسیای مرکزی رقیبی ندارد. او می‌گوید تنها ازبک‌ها کمی قدرت دارند که مقابل ایران نمی‌توانند برنده شوند. خیال کفاشیان از نایب‌رئیسی در AFC راحت است اما هدف او تنها این نیست: «می‌خواهم نایب‌رئیس فیفا هم شوم.» این درواقع هدف اصلی رئیس است.

  نایب‌رئیسی فیفا برای کفاشیان؟
  شیخ‌سلمان با گرفتن ریاست AFC نایب‌رئیس فیفا می‌شود اما آسیا سه نایب‌رئیس دیگر هم در فدراسیون جهانی خواهد داشت. ۶ نایب‌رئیس در انتخابات خرداد ماه ۹۴ انتخاب می‌شوند که در همانجا با رأی اعضا، ۳ تن از آنها، نایب‌رئیس فیفا خواهند شد. کفاشیان می‌گوید قصد دارد این پست را هم به ‌دست بیاورد و در واقع، دو کرسی مهم را از آن ایران کند اما رئیس در گذشته هم از این وعده‌ها زیاد داده و باید تا خردادماه سال آینده منتظر ماند و از صحت حرف‌های او مطلع شد. عده‌ای می‌گویند کفاشیان تنها برای خریدن زمان، چنین وعده‌ای را به وزارت ورزش و جوانان می‌دهد. می‌گویند او به وزیر گفته در صورتی که این پست‌ها را به ‌دست بیاورد، خودش از فوتبال می‌رود ولی کیست که باور کند او پیش از پایان دوره‌‌اش، ساختمان سئول را ترک می‌کند؟ کفاشیانی که سودای حضور در انتخابات دوره سوم را هم در سر دارد!

  برچسب ها :

  نظرات