آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اروپایی‌ها رابطه با ایران را جایگزین رابطه گسترده با آمریکا نمی‌کنند

  آوای شمال/ محمدحسن قدیری ابیانه امروز  با اشاره به حمایت اروپایی‌ها از برجام، اظهار کرد: صنایع و بانک‌های اروپایی روابط گسترده‌ای با آمریکا دارند، به‌ گونه‌ای که شرکت‌هایی همچون ایرباس بخشی از وسایل و تجهیزات یدکی خود را از آمریکا وارد می‌کنند. وی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها حاضر نخواهند بود که رابطه با ایران […]

  آوای شمال/ محمدحسن قدیری ابیانه امروز  با اشاره به حمایت اروپایی‌ها از برجام، اظهار کرد: صنایع و بانک‌های اروپایی روابط گسترده‌ای با آمریکا دارند، به‌ گونه‌ای که شرکت‌هایی همچون ایرباس بخشی از وسایل و تجهیزات یدکی خود را از آمریکا وارد می‌کنند.

  وی با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها حاضر نخواهند بود که رابطه با ایران را جایگزین رابطه با آمریکا کنند، افزود: اروپا یقیناً برای به دست آوردن یک بازار ۸۰ میلیونی در ایران حاضر نخواهد بود روابط گسترده خود با آمریکا را به هم بزند.

  سفیر سابق ایران در مکزیک با بیان اینکه برجام به این معنا است که ایران از این‌ پس با وجود تحریم‌های آمریکایی و اروپایی به تعهدات خود عمل کند، تصریح کرد: آن‌هایی که دم از رفع تحریم‌های اروپایی می‌زنند مگر یادشان رفته است که تحریم‌های اروپایی عملاً برقرار است، به‌ نحوی‌ که سفارت‌خانه‌های ما در آلمان، انگلیس و فرانسه حتی قادر به دریافت بودجه خود از طریق بانک‌های این کشورها نیستند.

  وی با اشاره به اینکه حمایت اروپا از تداوم برجام بی‌جهت نیست، متذکر شد: کشور ما به‌ واسطه برجام نه‌ تنها تحریم شده است، بلکه از این ‌پس از وعده‌های داده‌ شده نیز محروم خواهد بود.

  قدیری ابیانه با بیان اینکه حمایت لفظی اروپا از برجام کافی نیست و برای اثبات این ادعای خود باید در مقابل آمریکا بایستد، تشریح کرد: تحریم‌های آمریکا به‌ گونه‌ای است که رابطه ایران با اروپا نه‌ تنها سبب ایجاد اختلال در روابط‌شان با آمریکا می‌شود، بلکه بعد از برجام چنانچه هر یک از مقامات اروپایی به ایران سفر کند نمی‌تواند بدون لغو ویزا به آمریکا سفر کند.

  وی در پایان ایستادگی اروپایی‌ها در مقابل آمریکا را ضروری دانست و تأکید کرد: اروپایی‌ها برای اثبات ادعای خود باید با وجود مخالفت‌های آمریکا و جریمه اتحادیه کل اروپا، هواپیمای ایرباس را به ایران بفروشند که با توجه به شرایط فعلی و به دلیل ترس از مجازات آمریکا زیر بار چنین کاری نخواهند رفت.

   

  برچسب ها :

  نظرات