آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ , Thursday 22 August 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88268
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کمبود نیروی انسانی در حوزه درمانی نوشهر، چالوس و کلاردشت بیداد می‌کند

  نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی کمبود نیروی انسانی در حوزه درمانی این سه شهرستان بیداد می‌کند.

  آوای شمال/ قاسم احمدی لاشکی در حاشیه سفر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به غرب مازندران با اشاره به وجود مشکلات عدیده در بخش بهداشت و درمان، اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی در حوزه درمانی نوشهر، چالوس و کلاردشت بیداد می‌کند به حدی که پزشک بیهوشی در بیمارستان نوشهر وجود ندارد.

  وی با تأکید بر اینکه در حق بهداشت و درمان غرب مازندران جفا صورت گرفته است، افزود: فاصله ساری تا بابل فقط ۳۰ کیلومتر است ولی می‌بینیم این دو شهر دارای دانشگاه علوم پزشکی هستند در حالی که در غرب مازندران چنین فرصت دانشگاهی وجود ندارد.

  نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی غرب مازندران بسیار کم است، تصریح کرد: امروز شبکه بهداشت و درمان کلاردشت با حضور رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی مستقل می‌شود و کلنگ‌ ساختمان‌های مرکز درمانی بیماران «ام.اس» در چالوس و بیمارستان بخش کجور در شهر پول کلنگ‌زنی می‌شود.

  فرماندار نوشهر نیز با اشاره به شرایط نامناسب بهداشت و درمان بیمارستان این شهرستان، اظهار کرد: در نامه‌ای محرمانه به دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مشکلات بیمارستان شهید بهشتی نوشهر را متذکر شدم و در روزهای آینده این موضوع به طور جدی پیگیری خواهد شد.

  علی شادمان با بیان اینکه امسال در ایام تعطیلات نوروز و تابستان نوشهر ۴۵ برابر جمعیت این شهرستان، مسافر و گردشگر داراید اقامت در شب داشتیم، افزود: این جمعیت‌ها از سرانه یارانه دولتی مردم نوشهر بهره‌مند شده و سفره ما خالی می‌شود که البته این مسأله در حوزه‌های آب، برق و گاز نیز همین‌طور است.

  وی عنوان کرد: مجلس قانونی را مصوب کند تا نگاه ملی به مناطق گردشگری غرب مازندران و به ویژه نوشهر صورت گیرد و برای خدمات‌دهی به گردشگران سرانه‌ امکانات جمعیت بومی دچار مشکل نشود.

  فرماندار نوشهر تصریح کرد: بلوک‌بندی در حوزه بهداشت و درمان نه تنها به چالوس کمکی نکرده است بلکه فقر را در بیمارستان نوشهر به وجود آورده است.

  وی در پایان گفت: در نوشهر با کمبودهای جدی امکانات بهداشتی و درمانی هستیم و باید تدابیری اندیشیده شود تا امکانات و خدمات ملی به شهرستان گردشگری نوشهر داده شود.

  برچسب ها :

  نظرات