آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 8826
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سلیمانی: تاج به جای آموزش به فکر دغدغه‌های داوران باشد

  آوای شمال/ حیدر سلیمانی با ابراز تاسف از ارسال نامه مهدی تاج به علی کفاشیان در مورد وضعیت داوری، اظهار کرد: به نظرم آقای تاج بهتر است به جای پرداختن به مسائل آموزشی داوران به دنبال بر طرف کردن دغدغه‌های مالی آنها باشد. او ادامه داد: رییس سازمان لیگ فوتبال ایران در بخشی از گفته‌های […]

  آوای شمال/ حیدر سلیمانی با ابراز تاسف از ارسال نامه مهدی تاج به علی کفاشیان در مورد وضعیت داوری، اظهار کرد: به نظرم آقای تاج بهتر است به جای پرداختن به مسائل آموزشی داوران به دنبال بر طرف کردن دغدغه‌های مالی آنها باشد.

  او ادامه داد: رییس سازمان لیگ فوتبال ایران در بخشی از گفته‌های خود داوران را مقصر دانسته‌اند. البته من هم قبول دارم در برخی از بازی‌ها داوران مقصر بوده‌اند، ولی وقتی امنیت روانی داوران فراهم نباشد چه انتظاری از آنها می‌توان داشت.

  این کارشناس داوری ایران با بیان این که بیشتر داوران ما فاقد تمرکز هستند، گفت: وقتی امنیت روانی و آسایش شغلی داوران فراهم نباشد، تمرکز فکری آنها از بین می‌رود و در این میان ناخواسته شاهد اشتباه‌هاتی نیز خواهیم بود.

  سلیمانی اضافه کرد: وقتی داوران ما از نظر مالی دغدغه‌ دارند تمرکز لازم برای قضاوت در آنها از بین می‌رود. داوران ما از نظر آموزش در سطح خوبی قرار دارند و اگر قرار است مباحث آموزش در مورد آنها وجود داشته باشد بهتر است این آموزش مداوم و در طول فصل باشد.

  او خاطر نشان کرد: بسیاری از داوران ایرانی محجوب هستند و از حق خود دفاع نمی‌کنند و همین امر سبب شده تا هجمه‌هایی به سوی آنها آورده شود. در حالی که برخی از داوران لیگ‌های رده‌های پایین برای مدت طولانی است که دستمزد دریافت نکرده‌اند، چطور می‌توان انتظار تمرکز کامل را از آنها داشت؟

  این کارشناس داوری فوتبال ایران همچنین به وجود برخی از اختلاف نظرها در عرصه داوری ایران اشاره کرد و گفت: یکی از موارد دیگر اختلاف بین فریدون اصفهانیان به عنوان رییس کمیته‌ داوران و حسین عسگری، رییس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال است. این اختلاف برای مدت طولانی سبب از بین رفتن بخشی از تمرکز داوران شده است. این اختلاف به ضرر داوری ایران است و هر چه زودتر باید حل شود.

  او در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با فراهم شدن آسایش شغلی و امنیت روانی داوران شاهد ارتقای جایگاه داوری ایران باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات