آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88217
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دولت عراق تعرض به کنسولگری ایران در اربیل را محکوم کرد

  وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای، تعرض و تخریب ساختمان کنسولگری ایران در شهر اربیل مرکز کردستان عراق را محکوم کرد.

  آوای شمال/ وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای در خصوص حمله به کنسولگری ایران در شهر اربیل اعلام کرد: اقدام تعرض و تخریب از پیش طراحی شده ساختمان کنسولگری ایران در اربیل و توهین به پرچم کشور دوست و همسایه و تهدید کارمندان آن را  را محکوم می‌کنیم.

  به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه عراق، در این بیانیه همچنین آمده است: وزارت خارجه عراق همزمان با اعلام تنفر از این اقدام، مسئولیت حفظ امنیت و جان کارمندان مراکز دیپلماتیک در اقلیم کردستان را کاملا متوجه مسئولان دولت اقلیم می‌داند.

  فعالان شبکه‌های اجتماعی در کردستان عراق، یک ویدئوی ۴۵ ثانیه‌ای منتشر کرده‌اند که در آن دیده می‌شود، شماری از کسانی که احتمالا از طرفداران حزب «دموکرات کردستان» به ریاست مسعود بارزانی، هستند، متعرض کنسولگری ایران شده‌اند.

  در نتیجه تبلیغات تحریک‌کننده و گمراه‌کننده حزب دموکرات، در این فیلم دیده می‌شود که تعدادی از طرفداران مسعود بارزانی، پرچم کنسولگری ایران در اربیل را پایین می‌کشند.

  از زمانیکه نخست‌وزیر عراق دستور تأمین امنیت استان کرکوک و دیگر مناطق موردمنازعه میان اربیل و بغداد را صادر کرده است، تلویزیون‌ها و رسانه‌های وابسته یا نزدیک به مسعود بارزانی، مکرر علیه ایران و الحشد الشعبی اخبار نادرست منتشر می‌کنند.

  این خبرها به قدری نادرست بود که حتی آمریکا، متحد بارزانی به آن واکنش نشان داد. ارتش آمریکا در این خصوص اعلام کرد، هیچ گونه گزارش یا شواهدی دال بر وجود یگان های سپاه پاسداران ایران در کرکوک و اطراف آن وجود ندارد.

  رسانه‌های نزدیک به حزب پارتی مدعی شدند که الحشد الشعبی با حمایت ایران به کرکوک حمله کرده است، اما الحشد الشعبی اعلام کرد که اصلا وارد کرکوک نشده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات