آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 29 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88143
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  قیمت نفت کاهش یافت

  علی رغم تنش ها در غرب آسیا، سرمایه گذاران در تلاشند تا از افزایش قیمت‌های چند روز گذشته سود ببرند و قیمت نفت به 56.93 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

  آوای شمال/ از آنجایی که سرمایه گذاران در تلاشند تا از افزایش قیمت های چند روز گذشته سود ببرند و علی رغم تنش ها در غرب آسیا، قیمت نفت کاهش یافت و در مسیر ثبت متوسط قیمتی کاهشی طی هفته جاری قرار گرفته است.

  هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳۰ سنت کاهش ۵۶٫۹۳ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۰ سنت کاهش ۵۰٫۹۹ دلار معامله شد.

  اولیور جاکوب، استراتژیست ارشد در موسسه مشورتی پترومتریکس گفت: «اندکی برداشت سود در بازار وجود دارد.»

  یک منبع کشتیرانی گفت صادرات نفت از کردستان عراق به بندر سیهان در ترکیه به طور متوسط امروز به ۲۱۶ هزار بشکه در روز رسید این درحالی است که به طور معمول این رقم به روزانه ۶۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.

  نیروهای عراقی کنترل دو میدان نفتی در شمال غرب کرکوک را این هفته در اختیار گرفتند و وزارت نفت عراق در بغداد اعلام کرد که این میادین به فعالیت معمول خود بازخواهند گشت.

  بزرگ ترین شرکت نفتی روسیه، روس نفت قرار است که کنترل خط لوله اصلی نفت کردستان را با سرمایه گذاری ۱٫۸ میلیارد دلاری به عهده بگیرد.

  جاکوب معتقد است که این قرارداد «انجام هر کاری علیه این خط لوله را برای بغداد دشوار می سازد.»

  علی رغم این کاهش قیمت در روز جمعه، اما تحلیلگران می گویند که بازار در مسیر متوازن شدن دوباره قرار دارد.

  بانک سرمایه گذاری جفریز اعلام کرد: «بازار نفت در مسیر کم شدن ملایم عرضه قرار گرفته است و انتظار داریم که این وضعیت حداقل تا پایان امسال ادامه یابد.»

  ذخایر تجاری نفت آمریکا نسبت به بیشترین میزان در ماه مارس ۱۵ درصد کاهش یافته است و کمتر از سطحی است که در مدت مشابه پارسال دیده شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات