آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88135
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  دولت وضعیت اقتصادی کشور را سامان دهد/اعتمادی به دولت آمریکا و غرب نداریم

  امام جمعه سرخ‌رود گفت: مسؤولان باید کارهایی که بر عهده دارند را با همت، عزم راسخ و اعتقاد به خدا انجام دهند تا وضعیت اقتصاد کشور را درست کنند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی‌آملی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی شهر سرخ‌رود با سفارش عموم آحاد جامعه به تقوا الهی، اظهار کرد: دولت باید از تبعات و هزینه‌های بی‌سابقه اقتصادی مادر تحریم‌ها یا تحریم کاتسا که بندهای زیادی از برجام را نقض کرده، جلوگیری کند.

  وی سخنان اخیر معاون اقتصادی رئیس جمهور را چراغ سبز نشان دادن به طرف مقابل و همراهی با کشورهای اروپایی و آمریکا دانست و افزود: حرف‌های این معاون به گونه‌ای مطرح شده که تلقی می‌شود که دولت دوازدهم حاضر است در زمینه‌های دیگر با آنها گفت‌وگو کند و البته از طرفی دیگر سخنان اخیر وزیر امور خارجه کشورمان در برنامه نگاه یک نیز نشان از تمایل مجدد دولت برای تکرار یک اشتباه بزرگ دیگر است.

  امام جمعه سرخ‌رود با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها در کنار آمریکا ایستاده‌اند، تصریح کرد: این در حالی است که دولت و چهره‌ها و رسانه‌های نزدیک به آن بر همراهی اروپا با ایران برای مقابله با تهدیدهای آمریکا دل خوش کرده‌اند که سفیران طرف‌های اروپایی برجام، طی نشستی در شورای آتلانتیک در آمریکا تأکید کردند در مقابله با ایران کنار ترامپ خواهند ایستاد.

  این مسؤول سخنان ژرار آراد سفیر فرانسه در آمریکا درباره طرح سؤالات و انتقادات زیاد در فعالیت‌های ایران از جمله در سوریه درباره حمایت از دولت سوریه و مقاومت و در زمینه موشک‌ها، بیان کرد: فرانسه با آمریکا و متحدان اروپایی امریکا همکاری دارد و تهدید هم می‌کند اگر ایران پس از توافق هسته‌ای بخواهد تعهدات خود تحت پیمان منع اشاعه هسته‌ای را نقض کند، ابزارهای نظامی خود را علیه ایران استفاده می‌کند.

  موسوی‌آملی موضع‌گیری اخیر پیتر ویتیگ سفیر آلمان در آمریکا و کیم دارک سفیر انگلیس در آمریکا نیز که علیه جمهوری اسلامی نیز تکرار شد، ادامه داد: اظهارات و ادبیات مسؤولان کشور آمریکا درباره برجام و حملات پی در پی به آن نیز به سرمایه اجتماعی و وحدت مردم علیه ترامپ لطمه می‌زند.

  وی با تاکید بر اینکه نه به دولت آمریکا نه به غرب هیچ اعتمادی نداریم، خاطرنشان کرد: وظیفه مسؤولان در زمان حال کار کردن، وقت را مغتنم شمردن برای کار و خدمت و خدمات دادن به مردم است تا مشکلات برطرف شود.

  امام جمعه سرخ‌رود با بیان اینکه دولت نباید در مقابل تحریم سپاه و ارگان دولتی ایران از طرف آمریکا که زایمان مادر تحریم‌ها است، انفعالی برخورد کند، اظهار کرد: دولت باید در مقابل دشمنان و بدعهدی‌های آمریکا وحدت واقعی داشته باشد تا بتوانیم از این گردنه سخت عبور کنیم و البته وحدت به این معنا و تعبیر نیست که ما بخواهیم گناه و خطای جریان‌ها و چهره‌هایی که با وجود تجربه‌های تاریخی از هشدارهای دلسوزان و در رأس آنها رهبر حکیم انقلاب به سادگی عبور کردند را فراموش کنیم.

  این مسؤول با اشاره به اینکه در نظام اسلامی، انتقاد دلسوزانه از هیچ مقامی ممنوع نیست و حق و تکلیف همگان است، افزود: نباید انتقاد تضعیف نظام و جایگاه ولایت فقیه باشد و در همین راستا مسؤولان باید کارهایی که بر عهده دارند را با همت، عزم راسخ و اعتقاد به خدا انجام دهند تا وضعیت اقتصاد کشور را درست کنند.

  موسوی‌آملی با تاکید بر اینکه راز ماندگاری انقلاب اتکای به ایمان و خدا است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی شبیه ‌های دیگر نیست و امروز هیچ نظامی در دنیا نیست که این همه علیه او کار تبلیغاتی و سیاسی شده و فشار اقتصادی و تحریم وارد کنند.

  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران توانسته مستحکم بایستد، گفت: آمریکا، غرب، صهیونیسم و تمام مستکبران جهان بدانند که نه با وسائل سیاسی، نه با وسائل اقتصادی نه با تحریم و نه با زایمان مادر تحریم‌ها هرگز نمی‌توانند به این نظام لطمه بزنند و باید بدانند که این ملت هرگز از این دشمنی‌ها، تهدیدها و تحریم‌ها نمی‌ترسد و کوتاه نخواهد آمد.

  برچسب ها :

  نظرات