آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88134
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  دشمن به دنبال جبران شکست‌های خود در منطقه است/ اجازه مشروط کردن مذاکرات برجام داده نشود

  خطیب جمعه محمودآباد گفت: نباید به هیچ وجه اجازه مشروط کردن برجام را به حوزه‌های غیر مرتبط مذاکرات هسته ای داد.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه محمودآباد با اشاره به سخنان و مواضع مهم و سرنوشت ساز مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان اظهار کرد: معظم له در این سخنان ارزشمند که امیدواریم مورد بهره‌برداری همه جانبه کارگزاران نظام و مردم قرار گیرد به موضوع دشمن شناسی اشاره کردند که نباید از مکر آمریکا غافل شد و دشمن را حقیر و بیچاره برشمرد چرا که نظام آمریکا کارگزار صهیونسیت بین الملل و خورنده دار و ندار ملت‌های مظلوم است.

  وی افزود: حال آمریکا که خود به وجود آورنده داعش است بر علیه سپاه پاسداران ما عربده کشی می‌کند و بنابراین باید با هوشیاری تمام مراقب این فتنه ها باشیم اما یقین داریم که اینبار آمریکا تودهنی بدی خواهد خورد و همگان باید بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب مراقب بلاحت رئیس جمهور آمریکا باشیم و باید با پیبینی مناسب مراقب عناصر مقاومت کشور باشیم و هر روز باید توان موشکی کشور بیش از پیش تقویت شود.

  خطیب جمعه محمودآباد به فرمایشات رهبری در خصوص اقتصاد اشاره کرد و بیان داشت: رهبری فرزانه انقلاب به موضوع مهم اقتصاد درون زا اشاره داشتند و فرمودند که سرمایه گذاری خارجی خوب است اما نباید به ستونی تکیه داد که با یک نعره فرو بریزد.

  موسوی خاطرنشان کرد: باید مصلحت مملکت را در دست خودمان بگیریم و اسیر القائات دشمن نشویم که اگر توافق نکنیم دشمنی بیشتر می شود و حالا می بینم که پس از توافق نیز این دشمنی‌ها بیشتر شده است.

  وی به تجربه ارزنده دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به خوبی موضوع درس‌های دوران دفاع مقدس را اشاره داشتند و بنا به توصیه ایشان باید توان دفاعی کشور را افزایش دهیم.

  این مسؤول همچنین به مواضع اروپایی‌ها به موضوع برجام اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در جمع نخبگان به این مسئله نیز هوشمندانه اشاره داشتند و این درست است که اروپایی‌ها به دلیل منفعت خودشان در مقابل اراجیف رئیس جمهور آمریکا مخالفت کردند که این خوب است اما کافی نیست و باید در عمل نیز ثابت کنند.

  امام جمعه محمودآباد با تأکید بر اینکه اجازه دخالت هیچ کشوری را در مسائل مختلف از جمله قدرت دفاعی و پیشرفت‌های موشکی نمی‌دهیم، اظهار کرد: کشورهای اروپایی حق ندارند در مسائل موشکی و حضور ایران در معادلات منطقه‌ای دخالت کنند چرا که ما نیز در مسائل آن کشورها از جمله سلاح اتمی و سامانه‌های موشکی ورود پیدا نمی‌کنیم.

  موسوی به مسئله اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه شفابخش اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: رهبر عظیم الشأن انقلاب در دیدار نخبگان به موضوعاتی نظیر توجه بیشتر به اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از قاچاق و منع واردات غیر ضرور، اقتصاد ارزش افزوده و جبران عقب افتادگی در این حوزه اشاره کردند و بر نخبه باوری تأکید داشتند چرا که پیشرفت علمی ضامن پیشرفت کشور است و اصلی ترین راه جلوگیری از غرب زدگی تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و پیشرفت علم و فن آوری است.

  این مسؤول در ادامه با تأکید بر هوشیاری همگان در فتنه گری‌های آمریکا بیان داشت: نباید با ساده انگاری از صحبت‌های رئیس جمهور بی‌خرد آمریکا گذشت چرا که صحبت‌های ترامپ بر علیه کشورمان برگرفته از طراحی‌های پشت صحنه و مدیریت‌های روانی حاصل از مشاوره تیم‌های مختلف مجرب سیاسی و اقتصادی بوده و منطقی را در آینده تبعیت خواهد کرد.

  وی اضافه کرد: آیا مخالف کشورهای مذاکره کننده در موضوع هسته‌ای و موضع سران کشورهای مختلف جهان منجر به توقف دشمنی امریکا در تمامی عرصه‌ها و حوزه‌ها خواهد بود یا صرف مخالفت بدون نتیجه‌گیری و آثار اجرایی جز زمان دادن به دشمن برای اجرای طرح‌های خباثت آمیز و لفاظی ظاهری آثار دیگری نخواهد داشت.

  خطیب جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: باید مدار برنامه ریزی کشور در تمامی عرصه ها به گونه‌ای باشد که از موج به ظاهر همراهی ایران در سطوح مختلف سیاسی غافلگیر نشده بلکه با اقتدار و دور اندیشی، سیاست‌های تهاجمی در تمامی زیربناهای اقتدار کشور به اجرا گذاشته شود.

  موسوی با اشاره به مواضع دوپهلوی برخی از سران کشورهای اروپایی تصریح کرد: القائات جدید دشمن را با زبان خودش با متحدانش که در موضع گیری اخیر رئیس جمهور آمریکا با او حتی مخالفت کردند باید به طور دقیق واکاوی شود و برای تغییر زمین بازی و گرفتن فرصت از حریف و دشمن اقدام کرد و اینکه اروپایی‌ها بگویند ما مخالف از بین رفتن برجام هستیم اما در خصوص توان دفاعی و موشکی ایران مشکل داریم، علامت نعل وارونه زدن اروپایی‌ها است.

  وی تأکید کرد: نباید به هیچ وجه اجازه مشروط کردن برجام را به حوزه‌های غیر مرتبط مذاکرات هسته‌ای داد و باید عملیات روانی دشمن با تقسیم کاری که بین متحدانش شده است را جدی گرفت و در دام حیله دشمن اسیر نشد.

  این مسؤول به زخم‌ها و شکست‌های متعدد دشمن در منطقه اشاره کرد و گفت: شکست‌های غیرقابل باور دشمن در منطقه با مدیریت ایران باعث شده است تا به تب و تاب بیفتد و به دنبال انتقام این همه فضاحت خود در منطقه است.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان گفت: باید مؤلفه‌های اقتدار کشور جدی گرفته شود و با تکیه بر ستون‌های مستحکم اقتدار داخلی در قدرت های نظامی، اقتصادی و فرهنگی سنجیده پا در میدان مبارزه گذاشت و با اتکا بر قدرت الهی و ایمان انقلابی از این شرایط که امواج فتنه و توطئه از هر سو هجوم آورده و استکبار با همه ابزارها به مصاف ما آمده است، با اقتدار در پناه اهل بیت و متابعت از ولی فقیه بصیر، شجاع و انقلابی سربلند و موفق بیرون آییم.

  برچسب ها :

  نظرات