آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 28 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88127
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد:

  ایران رتبه ۱۲۰ دنیا را در بهبود محیط کسب‌وکار دارد/ گام دولت برای کسب رتبه ۷۰ تا پایان برنامه ششم توسعه

  مدیرکل پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد و دارایی از صعود 32 پله‌ای ایران در آمار جهانی بهبود محیط کسب و کار خبر داد و گفت: در طی 4 سال گذشته از رتبه 150 جهانی به رتبه 120 ارتقا پیدا کردیم.

  آوای شمال/ عمادالدین سخایی با اشاره به پتانسیل‌های بالای اقتصاد ایران اظهار کرد: پتانسیل بالا و منابع انسانی غنی امکان استفاده از ظرفیت کارآفرینی به منظور استفاده بهینه برای رشد اقتصادی در کشور را فراهم کرده است.

  وی افزود: کارآفرینی نیازمند به محیط اقتصادی پیشرفته، سالم، روان و دارای تسهیل حداکثری است و با توجه به این شرایط، دولت درک مناسبی از محیط کسب وکار دارد و با مصوبات وقوانین وضع شده توسط مجلس شورای اسلامی سعی بر تسهیل و روان سازی امور برای فعالین اقتصادی دارد.

  مدیرکل پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی با بیان اینکه دولت از سال ۹۲ فعالیت تسهیل و روان سازی اقتصادی را آغاز کرده است، بیان داشت: نمود این موضوع در شاخص‌های جهانی به ویژه در شاخص بانک جهانی به خوبی دیده می‌شود چرا که رتبه ۱۵۲ ایران در بین ۱۸۵ کشور دنیا در بهبود محیط کسب و کار پس از چهار سال فعالیت با ۳۲ پله پیشرفت به رتبه ۱۲۰ از بین ۱۹۰ کشور دنیا رسیده است و این نشان دهنده بهبود وضعیت ایران است.

  سخایی رتبه به دست آمده را دست آورد خوبی در اقتصاد دنیا تلقی کرد و گفت: در حالی که کشورهایی نظیر هند و چین رتبه ای پایین تر از ایران در بهبود کسب وکار دارند بنابراین وسعت اقتصاد است که تعیین کننده برخی از سطوح فعالیت‌ها در این زمینه است.

  این مسئول از هدف گذاری دولت برای کسب رتبه ۷۰ در بهبود کسب و کار خبر داد و افزود: دولت با اهتمام جدی به دنبال کسب این رتبه تا پایان برنامه ششم توسعه است که با کسب این رتبه به طور حتم زمینه کارآفرینی و استفاده مناسب‌تر فعالت های نوآورانه در اقتصاد مهیا می‌شود.

  مدیرکل پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی، محیط اقتصادی را داری سه وجه دانست و گفت: بروکراسی اداری به عنوان یکی از این سه وجه است که دولت اهتمام ویژه ای برای اصلاح این ساختار دارد.

  وی ادامه داد: امینت سرمایه گذاری دومین وجه محیط اقتصادی است که در چارچوب قانون دیده می شود و مجلس شورای اسلامی نگاه ویژه ای برای اصلاح قوانین به منظور تأمین امنیت سرمایه گذاری در همه حوزه‌ها دارد.

  سخایی سومین و مهم‌ترین وجه محیط اقتصادی را ثبات اقتصادی عنوان کرد و بیان داشت: ثبات اقتصادی از شروع کار دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت تا زمینه حذف نااطمینانی در اقتصاد ایران را فراهم کند که امیدواریم که این سه وجه بتواند محیط بهینه ای را برای فعالیت اقتصادی در کشور ایجاد کند.

  برچسب ها :

  نظرات