آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88107
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  معاون پارلمانی وزیر اقتصاد عنوان کرد:

  قوانین دست و پاگیر و عدم پرداخت یارانه چالش بزرگ کارآفرینی و توسعه صادرات/ تولیدکنندگان را پیشتازان توسعه کشور بدانیم

  معاون پارلمانی وزیر اقتصاد گفت: باید برای صادرات یارانه پرداخت کنیم و فکر کنیم که تولیدکنندگان پیشتازان توسعه کشور هستند و به همین جهت باید جلوی قوانین آزاردهنده را بگیریم.

  آوای شمال/ سید مصطفی رضوی امروز در همایش ملی کارآفرینی، توسعه صادرا ت، بین‌المللی‌سازی کسب و کار در مجتمع نفت محمودآباد با اشاره به ضرورت تولید کالاهای قابل رقابت با تولیدات دنیا اظهار کرد: کالاهای قابل رقابت با توسعه بهره‌وری و نوآوری رخ می‌دهد و باید زیرساخت‌های لازم برای حضور صاحبان کسب و کار در عرصه بین‌المللی فراهم شود.

  معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به موقعیت مناسب ایران در منطقه گفت: خوب است از این فرصت مناسب بازار ۴۰۰ میلیونی جمعیت منطقه به عنوان یک محیط امن استفاده کنیم و فرصت برای تأمین نیاز منطقه را داشته باشیم.

  وی افزود: این یکی از بهترین راه کارهایی است که می توان ظرفیت اشتغال کشور را توسعه دهیم و شرایطی فراهم کنیم تا کالاهای ما در بازارهای جهانی وضعیت رقابتی پیدا کند.

  رضوی با اشاره به اینکه رونق بازار سطع رفاه مردم را در داخل افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: این کار باعث می‌شود تا کالاهای ایرانی در یک رقابت با بازار جهانی دچار کیفیت بهتری شود.

  معاون پارلمانی وزی اقتصاد و دارایی به رغبت بالای فعالان اقتصادی در امر صادرات اشاره کرد و گفت: شرایط امروز بازار جهانی، بازار شدید رقابتی است و ما باید کالاهایی در حد رقابت با کشورهای پیشرفته نیا تولید کنیم و این کار آسانی نیست و نیازمند آماده سازی زیرساخت لازم برای تولیدکنندگان است.

  وی از جمله زیرساخت های مهم در این حوزه را وضع قوانین مناسب و حذف قوانین دست و پاگیر، نهادسازی مناسب و پرداخت یارانه به بخش تولید و صنعت برشمرد و بیان داشت: این اقدامات کمک می کند تا تولیدکنندگان بتوانند کالاهای باکیفیت جهت رقابت با بازار جهانی تولید کنند که مهم ترین آن حذف قوانین دست وپاگیراست که تولیدکنندگان را آزار می‌دهد که در این زمینه نهادهای قانون گذار می توانند قوانین آزاردهنده را حذف تا به رونق تولید کمک کنند.

  رضوی اضافه کرد: بعضی از قوانین خوب نیز در این زمینه تصویب شده است که متاسفانه به خوبی اجرا نمی شود که اجرایی شدن آن نیز می توانند به رونق صادرات و افزایش کارآفرینی منجر شود.

  معاون پارلمانی وزیر در پایان گفت: باید برای صادرات یارانه پرداخت کنیم و فکر کنیم که تولیدکنندگان پیشتازان توسعه کشور هستند و به همین جهت باید جلوی قوانین آزاردهنده را بگیریم.

  برچسب ها :

  نظرات