آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88076
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سردار وحیدی: ترامپ “وحشی” است

  رئیس دانشگاه دفاع ملی گفت: آیا ما می‌خواهیم کسی مثل ترامپ که رفتار او به وحشی‌ها می‌ماند بر دنیا حکومت کند؟

  آوای شمال/ سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی صبح امروز در همایش “آینده‌پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت”، گفت: معارف ما مشهون از توجه به آینده است و قرآن کریم هم بارها این موضوع را یادآور شده است.

  وی افزود: در فرهنگ مهدوی ما عالی‌ترین معارف، توجه به آینده است، لذا آینده‌پژوهی در مکتب اسلام و اهل بیت دارای پشتوانه نظری بسیار محکم بوده و ما باید به حکم عقل و شرع به آینده توجه داشته باشیم.

  سردار وحیدی با بیان اینکه ما امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که در تعارضات مختلفی به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: امروز حکومتی مانند آمریکا به دنبال ترسیم آینده جهان بشریت است و بی‌پروا از ترسیم نظم نوین آینده جهان صحبت می‌کند و در نظم مورد نظر آنها کشورهای اسلامی و مسلمانان همواره نادیده گرفته می‌شوند.

  رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه رفتارهای ترامپ به انسان‌های وحشی بیشتر شبیه است تا انسانهای متمدن، گفت: آیا چنین حکومت پوسیده‌ای آینده جهان را می‌خواهد بسازد و آیا قرار است عده کوچکی از صهیونیست‌ها بر جهان حاکم باشند و‌ آیا در آینده مرتجعان عرب منطقه می‌خواهند در دامن سردمداران جنگ‌های صلیبی دست و پا بزنند؟ آیا بناست جهان اسلام همواره چند پاره بوده و در پس دیگر مذاهب جهان قرار گیرد؟ با توجه به این مسائل اگر نتوانیم به خوبی آینده تحولات جهان را تشخیص دهیم، دوباره گرفتار مسیر طولانی اسارت به دست قدرت‌ها می‌شویم.

  وی با بیان اینکه ما چشم‌انداز کلی و رهنمودهای مقام معظم رهبری در ترسیم آینده کشور را در اختیار داریم، گفت: تمدین نوین اسلامی یک مرجع بزرگ برای ترسیم آینده کشور است و فروپاشی نظام مجعول صهیونیستی یک افق روشن برای آینده بوجود می‌آورد.

  سردار وحیدی ادامه داد: اتحاد اسلامی قطب بزرگ جهانی در آینده است و ما باید به نقطه‌ای برسیم که کسی به خود جرات ندهد تا مسلمانان را در سرتاسر جهان له کند.

  رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تصریح کرد: برای نیل به این هدف راهی جز اندیشیدن به تمدن نوین اسلامی و آینده‌پژوهی تحولات آینده نخواهیم داشت.

  وی افزود: اگر کسانی که در غرب زندگی می‌کنند حیات سعادتمندانه‌ای داشتند به هر وسیله‌ای برای خروج از این سبک زندگی متمسک نمی‌شدند تا جایی که حتی حاضرند به داعش بپیوندند.

  سردار وحیدی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های دفاعی نیز می‌بایست آینده‌پژوهی در عرصه‌های تخصصی توسعه یابد و این همایش هدفش آن است تا بتواند گام نخست را در این هم‌افزایی بردارد.

  رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ادامه داد: ما با داشتن سازمانی هدفمند و با تاسی به آینده و چشم‌انداز راه درست را می‌پیماییم.

  وی در پایان گفت: آینده جهان از آن مکتب اهل‌بیت(ع)‌ و تفکر سازنده این مکتب است و افق‌های روشنی را پیش روی جهان بشریت قرار خواهد داد.

  برچسب ها :

  نظرات