آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88064
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  مردم به سخنان ترامپ اعتنا نکردند پس دیگر «ناآگاه» و «لبوفروش» نیستند!/ آیا عناصر باند «آن عده» یک روز معرفی می‌شوند؟

  معاون اول رئیس‌جمهور روحانی در حالی مردم ایران را به دلیل بی‌اعتنایی به ترامپ تحسین کرده است که روزگاری صدای دیگری از ستاد برجام درباره مردم شنیده می‌شد.

  آوای شمال/ اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور روحانی اخیراً طی صحبت‌هایی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در اشاره به اظهارات اخیر دونالد ترامپ پیرامون برجام آقای روحانی گفته است:

   «پس از سخنرانی اخیر ترامپ درباره ایران و برجام، دشمنان ملت ایران تصور می‌کردند که سخنان رییس جمهور آمریکا تاثیرات اجرایی و روانی مختلفی بر شاخص های اقتصاد ایران داشته باشد اما در عمل مشاهده کردیم که مردم ایران هیچ اعتنایی به این سخنان نکردند و در دنیا نیز روند همکاری ها و تجارت خارجی کشور تحت تاثیر قرار نگرفت که این دستاوردها تا حد زیادی مرهون اتکا به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است و از طرف دیگر نشان می دهد که مردم ایران به توانمندی داخلی و آینده کشور امیدوار هستند.»[۱]

  آقای جهانگیری درست می‌گوید و مردم ایران اعتنایی به یاوه‌گویی‌های ترامپ نکردند.

  اما کدام مردم…؟!

  اینها همان مردمی هستند که در روزهای خوشبینی ستاد برجام به غرب و تضمین بودن قول جان‌کری، از سوی محمود سریع‌القلم که گفته می‌شد مشاور رئیس‌جمهور روحانی است؛ «لبو‌فروش» و «راننده‌تاکسی»هایی خطاب شدند که دانشی درباره مسائل هسته‌ای ندارند![۲]

  مردمی که امروز به ترامپ بی‌اعتنایی می‌کنند، همان مردمی هستند که چند سال قبل هم اعتنایی به وعده‌های پرطمطراق ستاد برجام درباره دستاوردهای توافق نهایی با غرب و آمریکا نکردند و حاضر نشدند «جشن خیابانی هسته‌ای» به راه بیاندازند.

  مردم جشن خیابانی هسته‌ای و هیچ جشن دیگری را به دلیل خوشحالی زایدالوصف ستاد برجام از احتمال توافق نهایی با غرب برگزار نکردند و وقعی به وعده‌ها نگذاشتند اما آن روز نه آقای جهانگیری و نه هیچکس دیگری از دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان از مردم تعریف نکرد.

  بلکه به جای آن، مردم از جانب صادق زیباکلام، چهره مشهور اصلاح‌طلبان، یک طعنه سخیف هم شنیدند.

  او در اشاره به عدم برگزاری جشن هسته‌ای در خیابان‌ها توسط مردم برای تفاهم لوزان گفته بود:

  «ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﺗﺄﺳﻒ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮏ ﺑﺎﺯﯼ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺁﻥﮔﻮﻧﻪ ﺷﺎﺩﻣﺎﻧﯽ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ، ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﺮﻭﺯﯼ ﻭ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻫﯿﭻ ﻭﺍﮐﻨﺸﯽ ﻧﺸﺎﻥ ﻧﺪﺍﺩﻧﺪ. ﺍﯾﻦ ﺑﯽﺗﻔﺎﻭﺗﯽ ﯾﻘﯿﻨﺎً ﺑﻪﻭﺍﺳﻄﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﻋﺪﻡ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﺍﺯ ﺍﺑﻌﺎﺩ ﻫﺰﯾﻨﻪﻫﺎﯼ ﻫﺴﺘﻪﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.»[۳]

  *«آن عده» هم طرفدار روحانی شدند؟!

  اظهارات جهانگیری در مدح مردم و ستایش بی‌اعتنایی آنها به ترامپ، همچنین یک روی دیگر نیز دارد و آن اینکه گویا دیگر پای آن عده و دست‌های پنهان در کار نیست.

  آنهایی که جهانگیری و سیف زمانی ادعا می‌کردند فعالیت می‌کنند تا دستاوردهای برجام آشکار نشود و شیرینی لغو تحریم‌ها به کام مردم نیاید…[۴]

  حالا گویا آن عده و آن دست‌های پنهان به نفع دولت و ستاد برجام به کار افتاده‌اند و یا شاید دیگر توان روزهای جوانی را ندارند که مانع دستاوردهای برجام و فتح الفتوح آقای روحانی و یارانش باشند!

  *مردم خسته‌اند…

  مردم از اینهمه تناقض خسته‌اند… از ادعای مبارزه با فساد و برادری که در زمینه فساد دستگیر می‌شود و از او دفاع هم می‌شود! خسته‌اند.

  مردم از اینکه به نسبت منافع دولت و اعتدالیون، مورد توهین یا تحسین قرار می‌گیرند، خسته شده‌اند.

  مردم از این خسته‌اند که دولت یک روز به توافق با آمریکا اعتماد می‌کند، یک روز به قول جان کری، یک روز به آژانس،‌ یک روز به اروپا و…

  و در وَرای این خستگی‌ها هم اما گویا هیچکس از *«نانِ خوب خورده‌های ستاد برجام» حاضر نیست بخاطر این همه تناقض و دو رنگی با مردم عذر بخواهد و یک بار برای همیشه رسما بگوید که نظرش درباره مردم چیست؟!

  *اشاره به کنایه‌ای از محمود سریع‌القلم در هفته‌های اول پاستورنشینی رئیس‌جمهور روحانی که می‌گفت: رئیس‌جمهور خوب بایستی «نان خوب خورده» باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات