آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88032
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  در گفتگو با دانا عنوان شد؛

  یک اقدام غیرقانونی دیگر توسط دولتی ها در حوزه واردات/ کشاورزان ضرر می کنند، دولت گندم وارد می کند!/ بهانه عجیب دولتی ها برای توجیه واردات گندم به کشور

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به موضوع نرخ تضمینی خرید گندم از کشاورزان در سال جاری گفت: متاسفانه دولت در این باره کم لطفی کرده است ، در سال گذشته که نرخ تورم در کشور اعلام شد دولت نرخ خرید تضمینی گندم را بر اساس پیشرفت نرخ تورم که بین 9 تا 10 درصد بود اعلام نکرد و تنها 3 درصد نرخ خرید تضمینی گندم در کشور را افزایش داد.

  آوای شمال/ علی وقف چی ، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به موضوع نرخ تضمینی خرید گندم از کشاورزان در سال جاری گفت: متاسفانه دولت در این باره کم لطفی کرده است ، در سال گذشته که نرخ تورم در کشور اعلام شد دولت نرخ خرید تضمینی گندم را بر اساس پیشرفت نرخ تورم که بین ۹ تا ۱۰ درصد بود اعلام نکرد و تنها ۳ درصد نرخ خرید تضمینی گندم در کشور را افزایش داد.

   

  وی بر همین اساس اضافه کرد: عدم افزایش نرخ خرید تضمینی گندم موجب متضرر شدن گندم کاران کشور شد زیرا که کاشت گندم دیگر برای انها نه تنها سودی ندارد بلکه در هر کیلو بیش از ۷ درصد زیان نیز متحمل می شوند که این امر زیر پا گذاشتن حق قانونی کشاورزان است.

   

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال هم نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام نکرده است بیان کرد: دولت امسال هم تا کنون نرخ تضمینی گندم را اعلام نکرده است که این امر موجب متضرر شدن کشاورزان شده است  امیدوارم دولت امسال نرخ خرید گندم را بر اساس افزایش تورم در کشور اعلام کند.

   

  وقف چی همچنین با اشاره به موضوع واردات گندم در کشور نیز گفت: بیش از یک میلیون تن گندم در سال گذشته وارد کشور شد که این رقم در مقایسه با سال جاری افزایش نیز یافته است در حالی که ممنوعیت واردات گندم از سوی گمرک اعلام شده است اما هنوز موضوع واردات گندم در کشور ادامه دارد.

   

  وی با اشاره به دلیل واردات گندم از سوی دولت خاطر نشان کرد: بهانه هایی واهی از سوی دولت در این باره مطرح می شود که اصلا جای توجیه ندارد، می گویند تولید کشور پاسخگوی مصرف نیست بنا بر این باید گندم وارد کنیم در حالی که تولید مصرف داخلی در کشور وجود دارد و این گونه واردات جای هیچ گونه توجیهی ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات