آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88020
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس اداره ورزش آمل:

  استادیوم شهید چمران آمل ۱۲ ساله شد/تغییر رؤسای هیأت‌های ورزشی سیاسی نیست

  رئیس اداره ورزش و جوانان آمل گفت: مهم‌ترین پروژه ورزشی در این شهرستان استادیوم شهید چمران بوده که نزدیک به 12 سال در دست ساخت است و چهار وزیر و نماینده عالی دولت از آن بازدید داشتند.

  آوای شمال/ ناصر نصری شاهاندشت صبح امروز در نشست مطبوعاتی و خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: امروزه ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی، معضلات و کنترل ناهنجاری‌ها نقش بسزایی دارد.

  وی افزود: آمل از شهرهای شاخص ورزشی است و از ظرفیت‌های بسیار زیادی در این بین برخوردار است.

  رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۴ مدال رسمی آسیایی و جهانی توسط ورزشکاران مردم و زن این شهرستان کسب شده است، تصریح کرد: با توجه به کمبود اعتبارات و نبود هیچ ردیف اعتباری برای ورزش در سطوح مختلف باید از بخش خصوصی برای رشد و توسعه ورزش کمک گرفت.

  این مسؤول با اشاره به اینکه هیأت‌های ورزشی این شهرستان بسیار فعال بوده و زمینه‌ساز مدال‌آوری و افتخارآفرینی‌ها هستند، بیان کرد: در وزارت ورزش نزدیک به ۳ هزار پروژه نیمه تمام وجود دارد که مهم‌ترین پروژه شهرستان آمل استادیوم شهید چمران بوده که نزدیک به ۱۲ سال در دست ساخت است و چهار وزیر و نماینده عالی دولت از آن بازدید داشتند.

  نصری با اعلام اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه روند ساخت این استادیوم، گفت: برای سالن صخره‌نوردی این شهرستان هم مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان لحاظ می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه این پروژه ملی قرار بود به مدت سه سال تحویل داده شود، ادامه داد: تاکنون برای استادیوم شهید چمران آمل بیش از ۴ میلیارد تومان هزینه شده و هم اکنون در راستای پیشرفت کاری رشد زیادی ندارد.

  رئیس اداره ورزش و جوانان آمل ادامه داد: بیش از ۵ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه نیاز است هر چند تعداد پروژه‌های نیمه تمام آمل ۶ مورد شامل سالن صخره نوردی، سالن تخصصی کوهنوردی، استادیوم شهید چمران و پروژه چند منظوره شهر گزنک است.

  این مسؤول با اشاره به زمین‌های وقفی اداره ورزش و جوانان آمل و درگیری‌های اخیر وراث با مدیران، گفت: به سرانجام رسیدن این مهم طی سال گذشته اقدام مهمی برداشته شد زیرا موضوع زمین‌های وقفی اداره ورزش و جوانان آمل منجر به تعطیلی و پلمب اماکن ورزشی شد که این موضوع با تفاهم لازم به سرانجام رسید.

  نصری با اشاره به انجام تعهدات خود در قبال وراث و اداره اوقاف و امور خیریه، یادآور شد: با اختصاص میزان ۲ هزار و ۷۰۰ متر از زمین‌های تربیت بدنی به وزارت و اداره اوقاف میزان ۲۸ هزار متر دیگر به نام اداره ورزش و جوانان آمل ثبت شد.

  وی با اعلام اینکه تعداد ۱۱ هزار ورزشکار سازمان‌یافته براساس بیمه ورزشی در آمل فعالیت دارند، بیان کرد: بیش از ۴۰ هیأت ورزشی در آمل فعال هستند.

  رئیس اداره ورزش و جوانان آمل تغییر و تحول در ورزش را امری طبیعی دانست و آن را منجر به تحرک و فعالیت بیشتر برشمرد، گفت: هیچ تغییر و تحول در رؤسای هیأت‌های ورزشی شخصی و سیاسی نیست بلکه در این امر تعالی و توسعه ورزش در نظر گرفته می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات