آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88018
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  پس از بارش شدید باران

  آرامش به مازندران بازگشت/ میزان خسارت وارده به استان کمتر از پیش‌بینی‌ بود

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: آرامش پس از ۱۲ ساعت طوفان و باران، به مازندران بازگشت، اما بارندگی تا اواخر امروز در آسمان مازندران ادامه دارد و نیروها در حالت آماده‌باش هستند.

  آوای شمال/ علی‌اصغر احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از شب گذشته شاهد بارش شدید باران همراه به طوفان بودیم که چند واحد مسکونی در پایین هولار ساری بر اثر شدت بارندگی دچار آب‌گرفتگی شدند.

  وی با اشاره به آب‌گرفتگی معابر عمومی سطح مازندران، اضافه کرد: پس از ۱۲ ساعت طوفان و باران، آرامش به مازندران بازگشت اما بارندگی تا اواخر امروز در آسمان مازندران ادامه دارد و نیروها در حالت آماده‌باش هستند.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اعلام اینکه میزان خسارت وارده به استان از پیش‌بینی‌ها کمتر بوده است، افزود: تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی در حالت آماده باش هستند و مشکل خاصی گزارش نشده است.

  این مسؤول درباره رانش جاده چمستان نور به‌دلیل طغیان رودخانه، گفت: رانش نداشتیم ریزش همراه با گل و لای به سطح جاده بوده که نیروهای راهداری در منطقه حضور دارند و در سریع‌ترین زمان نسبت به رفع مشکل اقدام می‌شود.

  احمدی درباره میزان خسارت بر اثر طوفان در مازندران، بیان کرد: سرعت طوفان از حد هشدار کمتر بود و خسارتی به سقف منازل و سربندی‌ها وارد نشد.

  وی اظهار کرد: امروز دریا مواج و طوفانی بوده و با توجه به اینکه فصل صیادی بوده اعلام کردیم تردد شناورهای سبک تفریحی و صیادی ممنوع است تا شرایط عادی برگردد.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران یادآور شد: در حال حاضر رودخانه‌های سطح استان پرآب هستند به‌دلیل اینکه در مناطق بالادست شاهد بارندگی هستیم لازم است افراد از اسکان موقت و اتراق در حاشیه مسیر رودخانه‌ها پرهیز کنند.

  احمدی در پایان گفت: این سامانه بارشی اواخر امروز از آسمان مازندران خارج می‌شود و دستگاه‌های امدادی و خدماتی در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت بروز مشکل نسبت به رفع آن اقدام کنند.

  برچسب ها :

  نظرات