آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88012
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  آیت‌الله حسینی بوشهری:

  آمریکا با تهدیدهایش کشورهای زیادی را با ایران هم‌پیمان کرد/ ترامپ نباید با سخنان سخیف مردم ایران را خطاب قرار دهد

  نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه آمریکا با تهدیدهایش کشورهای زیادی را با ایران هم‌پیمان می‌کند، گفت: ترامپ نباید با سخنان سخیف دولت و ملت ایران را خطاب قرار دهد.

  آوای شمال/ آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امشب در یادواره شهدای مدافع حرم با حضور خانواده شهید حججی اظهار داشت: سوال متداولی که در مراسم گرامیداشت شهدا مطرح می‌شود، این است که شهدا کار جاودانه در جامعه انجام داده‌اند و نیازی به همایش و یادواره ندارند که باید در جواب گفت، هدف اصلی برپایی همایش شهدا، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است.

  هدف از یادواره شهدا انتقال پیام ایثار به نسل جدید است 

  وی با اشاره به اینکه هدف اصلی برگزاری یادواره شهدا، انتقال پیام‌های شهدا به نسلی است که دوران دفاع مقدس را ندیده‌اند، افزود: وقتی یادواره شهدایی برگزار می‌شود، می‌خواهیم با تمام معنا بگوییم که ایثار چیست و عاشقانه سردادن برای اسلام چگونه اتفاق می‌افتد.

  نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر مجلسی برای شهدا درسی برای تشنگانی است که آرمان‌های شهدا را درک نکرده‌اند.

  مراسم تشییع پیکر شهید حججی پیام زیادی برای دشمنان اسلام داشت 

  وی با اشاره به اینکه در مراسم تشییع پیکر شهید حججی، افراد با تمام عقاید و تفکرات آمده بودند تا بگویند خانواده شهید حججی تنها نیستند و این شهید فرزند ایران است، تصریح کرد: فرزندان رشید انقلاب هشت سال جنگیدند و دفاع مقدس را با نام اسلام،اهل بیت و رهبری امام راحل مزین کرده و باعث شدند حتی یک وجب از خاک وطن را از دست ندهیم.

  پیام شهدای مدافع حرم به ملت این است که هنوز دشمن در کمین است

  نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اذعان داشت: در یادواره شهدا می‌خواهیم بگوییم که ما نیاز به روحیه مقاومت، شهادت‌طلبی داریم و باید بدانیم که شهدایی مانند حججی پیام قرآنی در کار خود برای تک تک ما داشتند که ما هنوز دشمن داریم.

  وی ابراز کرد: امروز آمده‌ایم بگوییم، ای دشمن دست از سر ما برداشته و با سخنان سخیف ایران را خطاب قرار ندهید.

  آمریکا با تهدیدهایش کشورهای زیادی را با ایران هم پیمان می‌کند 

  حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه وقتی بوش پدر ایران را تهدید کرد، افعانستان در اختیار ایران قرار گرفت و وقتی بوش پسر ایران را تهدید کرد، عراق در پیش ایران قرار گرفت و در ادامه اوباما  ایران را تهدید کرد که سوریه و یمن با ایران هم‌پیمان شدند، افزود: قطعاً ترامپ ایران را تهدید کند سایر کشورها همراه ایران خواهند شد.

  خدا را سپاس که همه دشمنان ایران احمق هستند 

  وی اذعان داشت: خدا را سپاس می‌گوییم که دشمنان ایران را احمق خلق کرده زیرا اخیراً دیدیم ترامپ با چه ادبیاتی با ملت ایران صحبت کرد.

  حسینی‌بوشهری با تاکید به اینکه وقتی در همایش شهدا بسیج، ارتش، سپاه و مردم با خلوص حضور پیدا کرده و می‌گویند ما با اهداف شهدا تجدید بیعت خواهیم کرد، تصریح کرد: هدف اصلی یادواره‌ها نشان و درک چگونگی جان برکف بودن شهدا بوده و آشنایی با اهداف و آرمان‌های آنان است.

  وی با اشاره به اینکه دشمن امروزه بحث ایران‌هراسی، اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی را تبلیغ می‌کند،گفت: دشمن بداند ایران اسلامی با اتکاء به خون شهدای خود و آرمان‌ها مسیر را استوارتر طی خواهند کرد.

  نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر جا خانواده شهید حججی گام بگذارد همه خیرمقدم به آنها خواهند گفت و  من هم از قم به تبریز آمده‌ام تا خوشامدگوی این خانواده بزرگوار باشم.

  وظیفه ما اطاعت از دستورات ولی‌فقیه است 

  وی متذکر شد: در حال حاضر وظیفه ما این است که ولایت و رهبری را تنها نگذاریم.

  حسینی‌بوشهری با یادآوری اینکه رهبر انقلاب اسلامی در مراسم تشییع شهید حججی حضور یافته و بوسه بر تابوت ایشان زدند که نشان از جایگاه والای این شهید داشت، گفت: هیچ‌گاه نباید دست از دامن امامت و ولایت برداریم و وظیفه همه در صحنه ماندن و ادامه دادن راه پاک شهداست.

   

  برچسب ها :

  نظرات