آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ , Wednesday 11 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88008
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ولایتی:

  مشروط کردن برجام قابل قبول نیست/ اروپا حق ندارد مذاکره منطقه‌ای و موشکی را مطرح کند/ ایران نقشی در عملیات کرکوک ندارد

  رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: اینکه بگویند برجام را قبول داریم ولی باید در زمینه مسائل منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران مذاکره کنیم، این مشروط کردن برجام است و به هیچ عنوان برای ما قابل قبول نیست.

  آوای شمال/ علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در حاشیه دیدار خود با فرستاده ویژه فرانسه در امور سوریه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رابطه ایران و فرانسه رابطه رو به رشدی است و بارها مقامات عالی رتبه دو کشور با یکدیگر تماس‌های تلفنی داشتند، گفت: ایران از این نوع رفت و آمدها استقبال می‌کند و بنده نیز در این جلسه بر تمامیت ارضی سوریه و جلوگیری از هر نوع تخریب توسط کشورهای بین المللی در سوریه تاکید کردم.

  ولایتی افزود: ان شالله به زودی شاهد پیروزی مردم و ملت سوریه در برابر مشکلات خواهیم بود. آمریکایی‌ها در سوریه پایگاه نظامی ساخته‌اند و به دنبال تجزیه سوریه هستند که اگر در عراق موفق شدند، آنجا هم موفق خواهند بود.

  رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اظهار داشت: مردم و ارتش عراق با کفایت هستند و این را در برابر داعش نشان دادند، ایران هیچ نقشی در عملیات کرکوک ندارد و اکثریت مردم کُرد عراق با کار جاه طلبانه بارزانی مخالف هستند و دیدیدم که تقریبا بدون درگیری آن منطقه در اختیار دولت بغداد قرار گرفت و بارزانی باید قبول کند که اشتباه کرده و به آن اعتراف کند و درصدد جبران آن بر آید.

  وی در رابطه با واکنش ما در قبال اظهارات طرف‌های غربی در قبال برجام، گفت: به نظر می‌رسد آنها باید در اظهارات‌شان دقت بیشتری داشته باشند، اینکه بگویند برجام را قبول داریم ولی باید در زمینه مسائل منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران مذاکره کنیم، این مشروط کردن برجام است و به هیچ عنوان برای ما قابل قبول نیست. برجام هیچ گونه شرطی ندارد و باید مطابق آنچه بین ایران و ۵+۱ به توافق رسید ادامه یابد.

  وی با بیان اینکه اروپایی‌ها حق ندارند اینطور بگویند که برجام را قبول داریم اما باید در خصوص مسائل منطقه‌ای هم با ایران مذاکره داشته باشیم خاطرنشان کرد: ما در این منطقه حضور داشته و حق داریم با همسایگان خود که با آنها اشترکات بسیاری داریم، همکاری داشته باشیم.

  ولایتی افزود: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها چه حقی دارند که در خصوص حضور یا عدم حضور ما در منطقه اظهار نظر کنند و بگویند که چه کسی چه کاری انجام بدهد! برای مثال دولت عراق صاحب کشور خودش است و آقای عبادی تا امروز به خوبی به مسئولیت خود عمل کرده و اگر ایران امروز در عراق و سوریه حضور مستشاری دارد بنابه خواست قانونی دولت های آنها است.

  رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد درباره موضع ایران در قبال اعلام راهبرد جدید آمریکا در برابر ایران و وضع تحریم‌های بی سابقه علیه سپاه، تاکید کرد: آقای ترامپ و کنگره آمریکا تاکنون آنطور که باید برجام را رعایت نکرده و تحریم ها را هم ادامه دادند. آنها در حال انجام بازی سیاسی هستند.

  وی گفت: ایران طولانی کردن اجرای برجام را نمی پذیرد، ترامپ فرد قابل پیش بینی نیست و نمی تواند بگوید که ما سپاه داشته باشیم یا نداشته باشیم سپاه تبلور مقاومت مردم ایران است و سپاه برخاسته از دل مردم است و هر مسئول خارجی که علیه سپاه صحبت کند در واقع علیه مردم ایران صحبت کرده است

   

  برچسب ها :

  نظرات