آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88003
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با دانا خبر داد:

  کسری بودجه ۱۸ هزار میلیارد تومانی دولت در ۵ ماهه نخست سال/ افزایش ۲۴ درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی/ این ارقام از خود دولت بیرون آمده است

  حاجی دلیگانی با بیان اینکه بدهی دولت به بانک مرکزی نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است؛ اظهارداشت : دولت برای جبران تراز منفی مالی خود مبالغ زیادی را از بانک مرکزی استقراض کرده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است.

  آوای شمال/ حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به موضوع کسری بودجه دولت در ۵ ماهه اول سال جاری گفت: متاسفانه دولت به دلیل افزایش هزینه های جاری اعم از هزینه های جاری دولت که بخش اعظمی از بودجه دولت را در برمی گیرد و از طرف دیگر پرداختی های نامتعارف به مسئولان دولتی موجب کسری ۱۸ هزار میلیاردی تومانی دولت در ۵ ماهه نخست سال جاری شده است.

   

  وی بر همین اساس اضافه کرد: هزینه های جاری دولت ، هزینه سفر های مسئولین دولتی به قدری افزایش یافته است که در ۵ ماهه نخست سال با کسری بودجه در کشور مواجه شده ایم و تا موقعی که این روند اصلاح نشود در آینده نزدیک و در نیمه دوم سال جاری با کسری ۵۰ هزار میلیارد تومانی مواجه می شویم که این بسیار خطر ناک است.

   

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بدهی دولت به بانک مرکزی بیان کرد: دولت به دلیل بروز کمبود و کسری بودجه برای جبران هزینه های جاری خود مبالغ بسیاری را از بانک مرکزی استقراض کرده است که این امر برای دولت و کشور در حال حاضر بسیار زیان بار است.

   

  حاجی دلیگانی با بیان اینکه بدهی دولت به بانک مرکزی نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است؛ اظهارداشت : دولت برای جبران تراز منفی مالی خود مبالغ زیادی را از بانک مرکزی استقراض کرده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است.

   

  وی تصریح کرد: رقم ۲۴ درصد و کسری ۱۸ هزار میلیارد تومانی بودجه دولت رقم هایی است که از خود دولت بیرون آمده است در حالی که این مبالغ بیش از این مقدار در کشور است و سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به دلیل آنکه یک نهاد دولتی هستند اعداد و ارقام منتشره را تقلیل می کنند تا بدهی دولت کمتر از واقع نشان داده شود.

  برچسب ها :

  نظرات