آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 29 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87986
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد:

  آخرین برنامه‌ ریزیها و راهکارها برای کاهش اثرات بلایای طبیعی

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه بازسازی و نوسازی بافتهای فرسوده روستایی از جمله مهمترین راهکارها برای کاهش اثرات بلایای طبیعی خواهد بود، گفت: تاکنون بیش از یک میلیون ۸۰۰ هزار منزل مسکونی روستایی بازسازی شده است.

  آوای شمال/ اسماعیل نجار عصر امروز در پایان نشست مراسم روز جهانی کاهش بلایا اظهار کرد: مجامع بین‌المللی جهانی ۱۳ اکتبر مصادف با ۲۱ مهر ماه را روز جهانی کاهش بلایای طبیعی اعلام کرده‌اند و نشست امروز نیز با صاحبنظران و کارشناسان این حوزه در کشور برگزار شد.

  وی ادامه داد: اقدامات کشورمان در حوزه کاهش بلایای طبیعی مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم بتوانیم در راستای سند سندای که مرتبط با پیشگیری و بلایای طبیعی است گام برداریم.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در تدوین سند ذکر شده نقش داشته و یکی از کشورهای اجرا کننده آن محسوب می‌شود؛ در حال حاضر نیز در سال دوم اجرای این سند بین‌المللی قرار داریم.

  نجار با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در ایران بابت کاهش بلایای طبیعی گفت: یکی از مهمترین اقدامات بحث بازسازی و نوسازی منازل مسکونی بوده که تاکنون نزدیک یک میلیون و ۸۰۰ هزار منزل مسکونی روستایی بازسازی شده است و این روند با جدیت ادامه دارد.

  وی افزود: مقاوم سازی و نوسازی مراکز جمعیتی و مدارس یا سایر مکانها از دیگر اقدامات ما محسوب می‌شود؛ ضمناً قرار است تا سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بازسازی و نوسازی شوند که این مهم با همت دولت و مردم اجرایی خواهد شد.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: روند بازسازی و نوسازی بافتهای روستایی نیز با جدیت ادامه دارد که این برنامه در پیشگیری و کاهش خسارت بلایای طبیعی اثرگذار است.

  نجار تاکید کرد: اساس کار در جلوگیری از مشکلات حوادث ناشی از بحران و کاهش دغدغه‌ها در این حوزه، مردم هستند و اگر آنها مشارکت نکنند با مشکل برخورد خواهیم کرد؛ مردم باید به هشدارها و اخطاریه‌ها در زمانهای مختلف توجه ویژه‌ای داشته باشند.

  وی با بیان اینکه مردم در زمستان باید به اطلاعیه‌ها توجه ویژه‌ای کنند، گفت: پرهیز از سفرهای غیر ضروری و دقت در عبور و مرود می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مشکلات داشته باشد.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ایران جزو کشورهای حادثه خیر جهانی محسوب می‌شود، اظهار کرد: از گذشته تاکنون شاهد خسارات زیادی از بلایای طبیعی بوده‌ایم بنابراین توجه به دغدغه‌های جهانی که در سند سندای نیز مورد توجه قرار گرفته است؛ ضروری به حساب می‌آید.

  نجار به برخی موارد سند سندای اشاره کرد و افزود: بحث کاهش مرگ و میر در حوادث، کاهش خسارت ناشی از حوادث، توسعه قابل توجه همکاریهای بین‌المللی در حوزه مذکور، توجه به سیستم هشدار سریع و … بخشهایی از سند سندای است.

  وی تاکید کرد: امیدواریم با کمک مردم و دولت بتوانیم رعایت پیشگیری‌ها و کاهش آسیبها به‌ویژه در خسارات جانی را داشته باشیم

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید اشاره کرد و گفت: تاکنون آثار زیادی به این جشنواره رسیده و به طور قطع هنر می‌تواند نقش موثری در فرهنگ سازی و کاهش مخاطرات بلایای طبیعی و بحرانها ایفا کند.

  برچسب ها :

  نظرات