آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 87964
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رقابت برند مبل مازندران با تولیدات بی‌کیفیت تهرانی/ وقتی نام «یافت‌آباد» بر «بهنمیر» غلبه می‌کند

  متاسفانه عدم توجه مسئولان به صنعت رو به رشد مبل در بهنمیر، سبب شده بسیاری فقط و فقط به خاطر ظاهر شهر، حاضر شوند به یافت‌آباد تهران رفته، تا یک میلیون تومان هزینه حمل بار را هم بپردازند اما از بهنمیر مبلمان و سرویس چوبی تهیه نکنند.

  آوای شمال/ پای درد و دل تولیدکنندگان مبل بهنمیر که می‌نشینی، تازه به مظلومیت تولیدکننده بومی پی می‌بری.

  تولیدکننده‌ای که تمام توان خود را صرف تولید کالای با کیفیت در رقابتی نفس‌گیر می‌کند تا گوی سبقت را از رقبای خارج استان برباید، آن هم در سایه بی‌توجهی مسئولان.

  تولیدکننده‌ای از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان مبلمان بهنمیر تعریف می‌کرد: خانمی پیش ما آمد و گفت سرویس مبلمانش را که یک سال قبل از تهران خریده می‌خواهد تعمیر کند، چون زیرش را موریانه از بین برده است، به منزلش رفتیم و تمامی مبلمان و سرویس چوبش را از نزدیک دیدیم، به او گفتم، این که من می‌بینم دیگر فایده‌ای ندارد، گفت: “از یک شرکت در تهران خریده‌ام، اما الان وقتی با آنها تماس گرفتم می‌گویند ارتباطی به ما ندارد، من تمام مبلمان و سرویس خواب و ناهارخوری را از تهران خریده‌ام، به نظر همه از همان ابتدا موریانه داشت.”

  این تولید کننده می‌گفت: بسیاری از فرزندان منطقه در کارگاه‌های تولید مبل این شهر کار می‌کنند، حتی می‌توانم به جرأت بگویم بسیاری از مبل‌سازان بهنمیری از لحاظ مواد مصرفی و کیفیت محصولات، از سایر شهرها پیشی گرفته‌اند.

  اما متاسفانه عدم توجه مسئولان به این صنعت رو به رشد در این شهر محروم، سبب شده بسیاری فقط و فقط به خاطر ظاهر شهر بهنمیر، حاضر شوند به یافت‌آباد تهران رفته، تا یک میلیون تومان هزینه حمل بار را هم بپردازند، اما از بهنمیر مبلمان و سرویس چوبی تهیه نکنند.

  درست است که خاک این شهر زرخیز است و در کشور در تولید برخی محصولات چون توت‌فرنگی و نیشکر جزو برترین‌هاست، اما آیا همچنان باید شهری باقی بماند که اقتصاد آن مبتنی بر کشاورزی است؟

  هر وقت ادارۀ صنعت و معدن نمایشگاه مبلمان در قائم‌شهر برگزار می‌کند، شرکت‌های تولیدکننده و یا واردکننده، از تهران و سایر استان‌های همجوار از تولیدی‌های مبل استان پیشی می‌گیرند، این درست نیست که میدان برای تولیدات تُرک و یا استان‌های دیگر فراهم باشد، اما برای تولیدکنندۀ مازندرانی نه!

  ادارۀ صنعت و معدن بیاید نمایشگاه‌ها را فصلی کند آن هم فقط با شرکت تولیدکننده مازندرانی، یک‌بار به غرب استان فرصت بدهد و نمایشگاه را در آنجا برگزار کند، یک‌بار شرق استان و یک‌بار هم به مرکز استان.

  فرصت‌ها باید به عدالت تقسیم شود، تبلیغات خوب صورت بگیرد نه سرسری!

  امروز بهنمیر با کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های متعدد مبلمان، توانایی این را دارد که به عنوان قطب مبل استان تبدیل و معرفی شود.

  متاسفانه فقط این حرف‌ها در جلسات رد و بدل می‌شود و کسی قدم از قدم بر نمی‌دارد.

  کاش مسئولان از جلسات و حالت سخنرانی بیرون بیایند و در میدان عمل ثابت کنند چه چیزی برای گفتن دارند.

  تا کی سرسبزی این منطقه باید محرومیت آن را بپوشاند؟؟

  برچسب ها :

  نظرات